• 25 lipca 2024 02:18

Spotkanie z cyklu „Dekady ze sztuką”

maj 26, 2022 #Wydarzenia

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 30 maja, o godz. 12.00 na spotkanie online za pośrednictwem platformy Zoom. Uczestnictwo w wykładzie jest bezpłatne. Aby otrzymać link do wzięcia udziału, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: warsztaty@mck.krakow.pl.

Dekady ze sztuką, grafika

Seria wykładów „Dekady ze sztuką” to autorski wybór tematów, które zaktualizowane, poszerzone i uzupełnione o omówienie jednej – za każdym razem innej – z minionych wystaw pozwolą powrócić do bogatej i zróżnicowanej działalności Międzynarodowego Centrum Kultury w ostatnich latach.

Wykład przypomina wystawę „MAKOM. Dani Karavan. Esencja miejsca“ i będzie poświęcony fenomenowi land art., tj.  twórczości plasującej się na styku rzeźby, instalacji i działań performatywnych, włączającej jako tworzywo twórcze przyrodę oraz lokalnie występujące tworzywo, jak ziemia, kamienie, trawa czy woda. Spotkanie przybliży uczestnikom twórczość wybranych artystów z kręgu land art, w szczególności tych, których działalność legła u podstaw narodzin sztuki ziemi: Roberta Smithsona, Richarda Longa czy Nancy Holt.

Serdecznie zapraszamy!