• 27 września 2023 10:03

Głos Seniora

Redakcja Głos Seniora - Stowarzyszenie Manko - Ogólnopolska Karta Seniora

Druga edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy” coraz bliżej!

maj 26, 2022 #Wydarzenia

Warto rozpocząć wakacje z przytupem i wziąć udział w drugiej edycji naszej niepowtarzalnej imprezy. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ EFB to nie tylko górskie biegi, ale także imprezy towarzyszące. Dwa wspaniałe Beskidy znowu otworzą swoje szlaki dla amatorów trailu. Urokliwe, ale wymagające trasy sprawdzą wytrzymałość zawodników na siedmiu dystansach. Oczywiście koronnym biegiem pozostaje Krynicka Setka. 105-kilometrowa trasa jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że biegacze będą musieli zmagać się  morderczymi podbiegami, a suma przewyższeń wynosi ponad 4500 metrów. Na zwycięzców tego dystansu czeka 50 tysięcy złotych! Równie atrakcyjnie prezentują się pozostałe trasy: 43-kilometrowy Powrót Nikifora i Aria Kiepury, która liczy 60 kilometrów.

Dla łowców rekordów życiowych mamy oczywiście ekstremalnie szybką uliczną Małopolską Rekordową Dychę startującą w tym roku z Przełęczy Huta i jedną z dwóch nowości, Szaloną Jedenastkę, której trasa poprowadzi przez Górę Parkową na szczyt Szalonej i z powrotem. Druga nowość, to Jaworzyna Vertical, dedykowana dla wszystkich, którzy lubią podbiegi. Na trzy ostatnie dystanse zapraszamy także mniej doświadczonych biegaczy. To naprawdę doskonała okazja, by rozpocząć przygodę z biegami. W naszej ofercie oczywiście nie mogło zabraknąć biegów deptaka dla dzieci i młodzieży. Tym co łączy wszystkie trasy prowadzone szlakami Beskidu Sądeckiego i Niskiego są zapierające dech w piersiach widoki, cudowna przyroda i urokliwy klimat Krynicy-Zdroju, miasta otwartego dla biegaczy, ich rodzin i znajomych.

Piękny zdrojowy deptak będzie tętnił życiem przez wszystkie dni EFB. To właśnie tutaj biegacze wszystkich dystansów będą finiszować wśród gorących owacji. W piątkowy wieczór zapraszamy na wyjątkowy koncert, a w sobotę wspólną zabawę poprowadzi DJ. Dla najmłodszych szykujemy atrakcyjne animacje, a amatorów dobrego jedzenia czeka uczta przygotowana przez koła gospodyń wiejskich oraz załogi food tracków, których konwój również zjawi się pod krynicką Główną Pijalnią. II edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy” to także atrakcyjne nagrody nie tylko w kategoriach open, ale także w kategoriach wiekowych. Wiemy, że dla wielu biegaczy stanowią one dodatkową motywację.

Rozkład nagród w naszych premierowych biegach prezentuje się następująco:
Jaworzyna Vertical I miejsce 500 PLN, II 300 PLN, III 200 PLN,
Szalona dwunastka I miejsce 800 PLN, II 500 PLN, III 300 PLN.
Na najlepszych zawodników, którzy staną na starcie szalonej i ultraszybkiej Rekordowej Dziesiątki czekają następujące nagrody: I miejsce 1000 PLN, II 800 PLN, III 500 PLN.

„Górale”, czyli szaleni spadkobiercy tutejszych beskidników mogą liczyć na następujące nagrody:
Słotwiny Arena (20 km) I miejsce 1500 PLN, II 1000 PLN, III 800 PLN,
Powrót Nikifora (42 km) I miejsce 2000 PLN, II 1500 PLN, III 1000 PLN,
Aria Kiepury (60 km) I miejsce 3000 PLN, II 2000 PLN, III 1500 PLN.

Zwycięzcy koronnego dystansu EFB „Dwa Beskidy” Krynickiej Setki będą zdzierać bieżniki z butów, walcząc o następujące kwoty: I miejsce 50 000 PLN, II 10 000 PLN, III 5000 PLN.
Dzieci i młodzież startujący w Biegach Deptaka mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe. A to nie wszystko! Także w kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach przewidzieliśmy nagrody – za I miejsce 300 PLN, II 200 PLN, III 100 PLN.

Na zakończenie mamy dodatkową niespodziankę! Na wszystkich, którzy dotrwają do finału imprezy czeka niesamowity Konkurs „Małopolska Tu Dobrze Się Biega”, w którym suma nagród wynosi oszałamiające 40 000 PLN!
Suma summarum, nagrodami finansowymi zostanie nagrodzonych aż 186 osób! Przyznacie, że jest o co walczyć, a tutejsi beskidnicy mają czego zazdrościć!

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Na Ratunek” w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju i Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów.

Serdecznie zapraszamy pod Górę Parkową. Jesteśmy przekonani, że czeka nas wyjątkowe święto ludzi kochających góry i przyrodę, sportową rywalizację i dobrą kuchnię.

Skip to content