• 27 lutego 2024 18:09

Program społeczny „Adamed dla Seniora”

mar 17, 2022
5 lat Adamed dla seniora, logo

Program społeczny „Adamed dla Seniora” powołaliśmy do życia 5 lat temu z potrzeby wsparcia Seniorów, aby jak najdłużej cieszyli się zdrowiem oraz pielęgnowali i rozwijali swoje pasje.

Naszym codziennym działaniom przyświeca troska o zdrowie, sprawność i aktywność fizyczną osób z pokolenia silver. Zajmujemy się edukacją, promocją profilaktyki oraz organizacją bezpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. Wszystko po to, by odpowiednio wcześnie dostrzec problemy zdrowotne i skutecznie im przeciwdziałać. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że dzięki prowadzonym aktywnościom prozdrowotnym możemy pomagać tysiącom osób, wpływając na ich kondycję psychofizyczną, dobrostan emocjonalny i lepszą jakość życia. Ufamy, że nasze zaangażowanie na rzecz osób dojrzałych, ma również pozytywny wpływ na otoczenie Seniorów.

Od 2016 roku program społeczny „Adamed dla Seniora” był partnerem i aktywnym uczestnikiem największych wydarzeń senioralnych w Polsce, takich jak Parad Seniora i Pikników Pokoleń w Warszawie, Dni Uniwersytetów III Wieku na warszawskim Torze Służewiec, Jarmarku Pokoleń czy Pikników Pro Seniore. Organizujemy strefy zdrowia, w którym nasi goście mogli dotychczas skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy, badania kostka-ramię, spirometrii oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem czy chirurgiem naczyniowym.

Edukujemy i zachęcamy do aktywności fizycznej dzięki zaangażowaniu profesjonalnych trenerów nordic walking. Dodatkowo dbamy o dobrą zabawę i możliwość wygrywania nagród w konkursach i rywalizacjach sportowych.

W latach 2017, 2018 i 2019 przeprowadziliśmy konkursy dla Seniorów, a także dla organizacji senioralnych. Najlepiej ocenione projekty aktywizujące Seniorów były nagradzane finansowymi grantami na ich realizację. Przeznaczyliśmy na ten cel blisko 90 tysięcy złotych.

Wiedzy nigdy za dużo! Dlatego popularyzacja dobrych praktyk prozdrowotnych, najnowszych trendów czy zachęta do działań pozytywnie wpływających na zdrowie to nasz cel. Regularnie angażujemy najlepszych ekspertów i specjalistów, by dzielić się wiedzą podczas webinarów, wywiadów i artykułów prasowych. Docieramy z naszymi materiałami edukacyjnymi do szerokiego grona Seniorów, dzięki współpracy z takimi mediami senioralnymi jak „Głos Seniora” czy Ogólnopolski Biuletyn Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Okres pandemii okazał się niespodziewanie wyjątkowo wymagający dla nas wszystkich. Wówczas troska o Seniorów nabrała dla nas szczególnego znaczenia. Kluczowa stała się edukacja. Dlatego przeprowadziliśmy w mediach ogólnopolską kampanię w celu zwiększenia świadomości zagrożenia koronawirusem. Nasze materiały edukacyjne na temat wirusa SARS-CoV-2, zaleceń sanitarno-epidemiologicznych dotarła do 170 tys. starszych osób zrzeszonych w blisko 1200 organizacjach senioralnych. Aby ich chronić i wspierać w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, przekazaliśmy także 7 tysięcy maseczek ochronnych oraz płynów do dezynfekcji oraz kilkanaście tysięcy opakowań suplementów diety zawierających składniki odżywcze.  Stale reagujemy na potrzeby Seniorów i wraz ze Stowarzyszeniem Manko w ramach kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę” regularnie przekazujemy pakiety wsparcia.

W czerwcu 2020 r. zorganizowaliśmy debatę on-line pt.: „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”. Przygotowaliśmy również specjalny raport z ogólnopolskiego  badania grupy 1100 Seniorów, z którego wynika, że osoby w wieku senioralnym w Polsce:

• nie posiadały rzetelnej wiedzy na temat pandemii COVID-19,

• miały problem z dostępem do opieki medycznej,
• najbardziej potrzebowały dostępu do lekarzy specjalistów,

 • mogły liczyć  na  wsparcie  bliskich,  ale  czują  się samotni  i  brakuje  im  dotychczasowych  spotkań  z  innymi ludźmi.

W dobie lockdownu, z myślą̨ o najaktywniejszych Seniorach opracowaliśmy również treningi on-line możliwe do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Aby zwrócić uwagę na samotność osób starszych, która pogłębiła się w pandemii, wspólnie z „Głosem Seniora” zainaugurowaliśmy kampanię społeczną „Poznaj swojego sąsiada – Seniora”.  Kampania promuje pomoc sąsiedzką dla potrzebujących Seniorów.

Chęć wywierania pozytywnego wpływu na szerokie grono osób dojrzałych jest naszym nadrzędnym celem, a uśmiech i otwartość Seniorów w odpowiedzi na nasze działania stanowią dla nas najlepszą motywację i wyróżnienie. Jest nam dodatkowo miło, że program został zauważony i nagrodzony w 2018 roku. Wtedy „Adamed dla Seniora” otrzymał prestiżowe wyróżnienie –  brązową statuetkę w konkursie Złote Spinacze, w kategorii Medycyna i Zdrowie za działania prowadzone na rzecz Seniorów. Konkurs ten popularyzuje dobre praktyki i nagradza najlepsze programy komunikacyjne w różnych kategoriach z czego jesteśmy dumni.

Adamed dla Seniora to m.in.:

 • edukacja zdrowotna
 • promocja profilaktyki zdrowotnej
 • bezpłatne badania diagnostyczne
 • bezpłatne konsultacje lekarskie
 • promocja aktywności fizycznej
 • konkursy
 • Udział w 28 wydarzeniach Senioralnych m.in. Parada Seniorów, Piknik Pokoleń, Dzień Uniwersytetów III-go wieku, Piknik Pro Seniore, Jarmark Kreatywności
 • Ponad 50 tys. uczestników wydarzeń pod patronatem „Adamed dla Seniora”
 • Ok. 7 tys. przeprowadzonych konsultacji i badań profilaktycznych m.in. spirometrii, poziomu glukozy, ciśnienia, z zakresu chirurgii naczyniowej
 • Nagrody o wartości blisko 90 000 pln pięciu ogólnopolskich konkursów
 •  10 współpracujących organizacji senioralnych
 • Ok. 30 milionowy zasięg publikacji w mediach na temat działań podejmowanych w ramach „Adamed dla Seniora”


ADAMED DLA SENIORA. W trosce o zdrowie i aktywność!

Skip to content