• 19 kwietnia 2024 11:03

KONFERENCJA ,,BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR” W ŚLĄSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM W KATOWICACH

22 listopada br. o godzinie 10:30 odbyła się konferencja zorganizowana przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego wraz z Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

Podczas spotkania ,,Bezpieczny i Aktywny Senior” zostały omówione kampanie Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora Bezpieczny Senior, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać oraz Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora!W trakcie konferencji nastąpiło również wręczenie dyplomów dla nominowanych oraz tytułu i nagród „Aktywna Seniorka,Aktywny Senior 2021″!
Na konkurs „Aktywny Senior 2021 organizowanego przez Wojewodę Śląskiego zgłosiło się 97 kandydatur. Kapituła była pełna uznania dla działalności i zaangażowania Seniorek i Seniorów.

Nominacje do tytułu Aktywna Seniorka roku 2021 uzyskały:
1. Regina Budzińska Pniówek
2.Gabriela Chromik Radlin
3. Krystyna Męcik Łazy
4. Ewa Pilarska Ogrodzieniec
5. Agnieszka Rusok Lyski
6. Czesława Wojdas Mierzęcice

Nominację do tytułu Aktywny Senior roku 2020 r. uzyskali:
1. Marek Gruszka Miedźno
2. Andrzej Kotyczko Ornontowice
3. Józef Niesyt Jasienica
4. Andrzej Święcicki Bytom
5. Jan Szyma Częstochowa
6. Konstanty Urbański ŻywiecNatomiast jedno wyróżnienie specjalne za całokształt pracy przyznano Panu Pawłowi Jałowiczorowi z Istebnej. Większością głosów Wojewoda wybrał na Aktywną Seniorkę roku 2021 Panią Agnieszkę Rusok z gminy Lyski, a Aktywnego Seniora Pana Jana Szymę z Częstochowy.


Gratulujemy wszystkim nominowanym!

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej otrzymanych w ramach programu wieloletniego „Aktywni +” na lata 2021-2025

Skip to content