• 29 maja 2024 13:19

Stu Seniorów z Pomorza walczyło w Kolbudach o medale

W środę 25 sierpnia boisko treningowe przy ul. Polnej 55 w Kolbudach opanowali Seniorzy w strojach sportowych. W gminie zorganizowano bowiem drugą już edycję imprezy „Kolbudy Senior Challenge”, w uproszczeniu zwaną „Senioriadą”. Do sportowej rywalizacji o medale, ale przede wszystkim do znakomitej zabawy, przystąpiło około stu zawodników reprezentujących dziewięć zespołów z województwa pomorskiego. To członkowie klubów, kół i formacji zrzeszających osoby, które zakończyły już aktywność zawodową. Dziś mają więcej czasu aby wolne chwile poświęcać rekreacji, integracji i kreatywnym spotkaniom w gronie rówieśników. 

Uczestników powitał wójt Andrzej Chruścicki, życząc powodzenia i zapraszając na kolejne edycje wydarzenia, które na stałe wpisuje się już w kalendarz ważniejszych gminnych wydarzeń. Zawodników oklaskiwał również senator RP Ryszard Świlski.

Wygodne sportowe obuwie, kolorowe, niekrępujące ruchów stroje i godny pozazdroszczenia optymizm uczestników zapowiadały, że tego dnia emocji na arenie zmagań z pewnością nie zabraknie. W znakomitej, przyjacielskiej atmosferze dało się wyczuć, że nikt nie chce odpuszczać w rywalizacji o główne trofea imprezy.

Po intensywnej, profesjonalnej rozgrzewce uczestnicy zawodów mogli przystąpić do gromadzenia punktów przyznawanych za poszczególne konkurencje. Te wymagały odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, koncentracji, zręczności i sprytu. Zawodnicy dopingowani przez swoje koleżanki i kolegów bez większych problemów radzili sobie na trasie wyścigów, w slalomach czy w zmaganiach
z użyciem sportowych rekwizytów.

– To znakomita forma integracji – mówili uczestnicy zawodów. – Możemy połączyć przyjemne ze zdrowym i pożytecznym. Wszyscy lubimy rywalizację oraz aktywność fizyczną i wszyscy chcemy nawiązywać nowe znajomości. W tak przyjemnych okolicznościach jakie stwarza „Senioriada”czujemy się naprawdę dobrze.

Zadowolenia z przebiegu drugiej edycji „Kolbudy Senior Challenge” nie kryła zastępca Wójta Gminy Kolbudy Anita Richert – Kaźmierska.

– Ubiegłoroczna edycja imprezy została okrzyknięta pierwszą „Senioriadą” w Polsce – mówi zastępca Wójta Gminy Kolbudy Anita Richert – Kaźmierska. – To zobowiązuje. Wspólnie z Gdańską Fundacją I Ty Możesz Wszystko staramy się rozwijać i ulepszać to wydarzenie. W drugiej edycji bierze udział więcej zespołów. Uzyskaliśmy patronaty honorowe Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej a także Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawodami zainteresowały się media. Czy impreza się udała? Myślę, że wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze seniorów.

Seniorzy mieli również okazję podziwiać pokaz judo w wykonaniu dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Moskwy i Seulu Janusza Pawłowskiego, który do Kolbud przyjechał niemal prosto
z Tokyo.

Ostatecznie, po podliczeniu punktów, rywalizację Seniorów wygrali klubowicze z Kowal. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy połączonych ekip z Bąkowa i Lisewca. Brąz przypadł sportowcom
z Kolbud.

Głos Seniora uhonorował również najstarszą, 89 letnią uczestniczkę imprezy.

Po wręczeniu medali uczestnicy zawodów spalone kalorie uzupełnili… zamówiona przez organizatorów pizzą.

Gminę Kolbudy reprezentowali Seniorzy z Klubu Senior+ Sami Swoi w Kolbudach, Klubu Senior+ A teraz My w Kowalach, Koła Seniora Pod Lipami w Lisewcu oraz nowo tworzącej się formacji senioralnej w Bąkowie.

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Kolbudy oraz Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko.

Kolbudy Senior Challenge 2021 patronatem honorowym objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki.

Patronat medialny: Radio Gdańsk oraz Ogólnopolski Głos Seniora.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

Skip to content