• 22 lutego 2024 13:04

Uzdrowiskowa woda Buskowianka z rekordową sprzedażą

sie 10, 2021 #buskowianka, #informacja, #woda

Po zmianach logistycznych, usprawnieniu procesu produkcji, naturalna woda mineralna Buskowianka-Zdrój pobiła rekordy sprzedaży. W lipcu sprzedano blisko 4,5 mln butelek tej wyjątkowej wody
z samego serca uzdrowiska.


Buskowianka-Zdrój to naturalna woda mineralna wydobywana z geologicznie czystych warstw
w ścisłej strefie uzdrowiskowej Buska-Zdroju, położonej w sąsiedztwie Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Wodę uzdrowiskową charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, unikalny skład i doskonały smak. Nic dziwnego, że cieszy się ona tak dużą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej doceniają również jej walory zdrowotne.

Rekordowa sprzedaż

W czerwcu i lipcu 2021 roku Buskowianka-Zdrój pobiła dotychczasowe rekordy sprzedaży. Tylko
w czerwcu sprzedano 4 092 682 butelek o łącznej wartości 2 344 690 zł, natomiast w lipcu 2021 roku już 4 455 927 butelek na łączną kwotę 2 482 533 zł. W analogicznym okresie 2020 roku sprzedano
w czerwcu 2 905 208 butelek o łącznej wartości 1 572 161, a w lipcu 3 668 284 butelek na kwotę 2 027 135 zł.

– Ten sukces sprzedażowy pokazuje, że zmiany organizacyjne, w tym logistyczne przynoszą zamierzone efekty. Najistotniejszą z nich jest uruchomienie od 8 lipca na stałe trzeciej zmiany, która pracuje przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku z przerwą technologiczną w weekendy– mówi Witold Smoniewski, dyrektor Pionu Rozwoju Buskowianki w Uzdrowisku Busko-Zdrój.

Do większej sprzedaży uzdrowiskowej wody znacznie przyczyniło się także usprawnienie komunikacji pomiędzy działem sprzedaży i produkcji. Wprowadzono również szereg usprawnień logistycznych
w magazynie, a także zatrudniono dodatkowych pracowników, obsługujących linię produkcyjną. Pozyskano też nowych odbiorców i zwiększono zasięgi sprzedaży. Od niedawna naturalna woda mineralna dostępna jest również w Szczecinie, gdzie już znalazła swoich stałych odbiorców.

– Cieszy nas to, że Buskowianka, która jest swoistą wizytówką ziemi świętokrzyskiej, jest tak popularna również w innych częściach naszego kraju. Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniami, gdzie można kupić naszą wodę, co potwierdza duże zainteresowanie rynkowe. Należy jednak podkreślić, że większą sprzedaż generuje przede wszystkim duże zaangażowanie naszych pracowników  – podkreśla Michał Płatek, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Prezes Michał Płatek
Prezes Michał Płatek

Niezliczone walory uzdrowiskowej wody

Buskowianka-Zdrój to średnio zmineralizowana woda o umiarkowanej ilości składników mineralnych. To sprawia, że nie narusza ona równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie i dlatego można ją pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia. Buskowianka jest więc doskonałą towarzyszką bliskich
i dalekich podróży, sportowych zmagań czy rodzinnych spotkań. Jej picie pozwala również oczyścić nasz organizm z niebezpiecznych toksyn. Picie Buskowianki zalecane jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo-nerwowego. Pomaga w leczeniu schorzeń metabolicznych takich jak cukrzyca, dna moczanowa, miażdżyca. Przeciwdziała też zmęczeniu oraz wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

– Fakt, że z każdym dniem umacnia się rynkowa pozycja Uzdrowiska Busko-Zdrój, zarówno jeżeli chodzi o lecznictwo, jak i inne oferowane przez spółkę usługi i produkty niezwykle mnie cieszy. Wyniki mówią same za siebie. Świadczą one o tym, że decyzje, które w ostatnich miesiącach podjęło kierownictwo spółki, są właściwe – dodaje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowy Zakład Produkcyjny

W planach jest również budowa nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka w miejscowości Wełecz. Inwestycja jest warta około 40 mln zł, z czego 25 mln to koszt samej linii produkcyjnej, spełniającej najnowocześniejsze wymagania technologiczne.

Kosmetyki z serca uzdrowiska

Dział Buskowianki Uzdrowiska Busko-Zdrój pracuje również nad poszerzeniem oferty kosmetyków pielęgnacyjnych powstających na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodowej oraz borowiny. Poza aromatycznymi mydełkami, solami do kąpieli, kremami na dzień i na noc, niebawem do oferty powrócą również żele pod prysznic czy kremy do rąk. Powstanie również dedykowany „Słonecznym kosmetykom” sklep internetowy, gdzie klienci będą mogli kupić produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Skip to content