• 20 maja 2024 05:33

Każdego miesiąca pokazuję problemy z jakimi borykają się seniorzy mają ogrom takich spraw. A nasz powiat stale w czołówce województwa. Czy ludzie zrozumieją konieczność zabezpieczenia?

Pod koniec listopada było dużo skarg seniorów na zastrzyki przeciw grypie. Najpierw trudno było się zarejestrować bowiem był jeden telefon dla chętnych na zastrzyki i dla pacjentów Przychodni. Teraz seniorzy przychodzą zgodnie z wyznaczonym terminem, długo czekają i dowiadują się, że nie ma zastrzyków. Brak w hurtowniach. I mają pretensje do władz miasta. Pomyłka bowiem jest to bolączka i innych miast. Ostatnio czytałem o Gdańsku. Trzeba mieć pretensje do Przychodni, która powinna powiadomić o nieaktualnym terminie a tego nie czyni. A władze opowiadają, jak jest dobrze z zastrzykami i do tego jeszcze obiecują zastrzyki na wirusa. W efekcie cały grudzień słyszeliśmy jak odbędą się szczepienia przeciw COVID – 19 a o tych przeciw grypie ani słowa.  No cóż łatwo wszystko się mówi ale gorzej z realizacją. Oby nie skończyło się tak jak z tymi przeciw grypie. Dużo szumu ale efekt żaden

Za to już w pierwszą sobotę otwarto galerie i obawiam się, ze wzrosną choroby, bo ludzi dużo przychodzi. Do tego w połowie grudnia otwarto lodowisko z ograniczeniem uczestników i zasmucono nas zamknięciem od nowego roku kina Komeda. Dobrze położony w samym centrum z ciekawym programem nie tylko filmowym. Bardzo będzie nam go brakowało.

Członkowie UTW musieli zawiesić działanie ale jak podaje Prezes Józef Kozan grupa pań zajęła się robotami na drutach dla potrzebujących. Jak podaje Prezes wykonano 50 czapek i szalików dla potrzebujących i młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły. A po informacji w Teleekspresie nadeszło szereg paczek z włóczką z całego kraju.   Cieszy również duża grupa pomagająca seniorom. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej /tel. 22 505 11 11/ oraz wolontariusze pomagają wszystkim potrzebującym, którzy ukończyli 70 lat ale są i inne przykłady. Na terenie dzielnicy Zębców  działa organizacja „Przyjazny Zębców” która codziennie dostarcza prawie 40 obiadów dwudaniowych seniorom na terenie dzielnicy. Można sobie wyobrazić wdzięczność obdarowanych. A jak się okazało nie będzie wspólnej Wigilii dla potrzebujących a dla wszystkich będą dostarczane potrawy wigilijne do domów.

W drugim etapie wniosków do Funduszu Inwestycji Lokalnych   odnośnie prac miasto Ostrów tak jak miasta, gdzie u władzy są przeciwnicy obecnego obozu rządzącego nie otrzymali ani grosza. A planowali przedszkole i żłobek przy Dobrej, Centrum treningowo – sportowe ”Za Parowozownią”, zabudowę zbiornika retencyjnego przy Wrocławskiej i II etap północnej ramy miasta.

Bufet znajdujący się z tyłu Starostwa zostanie zamknięty a tam znajdą siedzibę działacze Towarzystwa Bractwa św. Brata Alberta. Będzie można zanieść zbędne lekarstwa, różne rzeczy, przyjść z problemami. Będzie czynny od stycznia we wtorki i czwartki. Tam też znajduje się punkt ksero stąd zdobycie wydruków będzie utrudniony. Może władze Starostwa lub Urzędu Miasta pomyślą o przekazaniu tej funkcji któremuś z urzędników. Nie jest wielu interesantów z tym problemem ale byłby to dobry przykład szacunku i troski dla interesantów którzy będą musieli w tej sprawie iść do centrum miasta.

Planowane spotkanie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego dla przedstawienia 15 tomu Kroniki OTG nie odbędzie się w tym roku przez pandemię. Na 450 stronach mamy dużo wiadomości o mieszkańcach naszego miasta, stąd gdy ktoś chce go kupić w cenie 30 zł może skontaktować się z Prezesem Marianem F. Nowakiem dla omówienia szczegółów tel. 697 750 099

W połowie miesiąca mieszkańców zaskoczyła wiadomość o odwołaniu Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego za decyzję w sprawie budowli w Stobnicy. Stało się tak mimo, że w obronie stanęli starostowie i prezydenci z miast wielkopolskich gdyż wojewoda potrafił współpracować ze wszystkimi stronami naszego życia politycznego. To nie pierwszy przypadek gdy zwierzchnik traci stanowisko przez nieudolność podwładnych.

Martwi czołowa pozycja w naszym województwie a podobne województwa w kraju w pandemii. Jednak zaszokowała decyzja o zakazie wyjścia z domu w noc sylwestrową. Wielu pogodziło się z zakazem zabaw sylwestrowych ale planowali wspólnie powitać Nowy Rok z rodzinami lub przyjaciółmi a stało się to niemożliwe. Ale przezywając Boże Narodzenie, święto miłości i pokoju przyjmijcie serdeczne życzenia dla czytelników z rodzinami, aby te dni minęły w radości i szczęściu a kolejne dni Nowego 2021 Roku przynosiły zdrowie i powodzenie. Te słowa będziecie czytać już po uroczystościach ale chcemy przypomnieć wszystkim naszym Czytelnikom, że zawsze myślimy o Was z ogromną sympatią i ślemy Wam zawsze serdeczne życzenia.

Pod koniec listopada było dużo skarg seniorów na zastrzyki przeciw grypie. Najpierw trudno było się zarejestrować bowiem był jeden telefon dla chętnych na zastrzyki i dla pacjentów Przychodni. Teraz seniorzy przychodzą zgodnie z wyznaczonym terminem, długo czekają i dowiadują się, że nie ma zastrzyków. Brak w hurtowniach. I mają pretensje do władz miasta. Pomyłka bowiem jest to bolączka i innych miast. Ostatnio czytałem o Gdańsku. Trzeba mieć pretensje do Przychodni, która powinna powiadomić o nieaktualnym terminie a tego nie czyni. A władze opowiadają, jak jest dobrze z zastrzykami i do tego jeszcze obiecują zastrzyki na wirusa. W efekcie cały grudzień słyszeliśmy jak odbędą się szczepienia przeciw COVID – 19 a o tych przeciw grypie ani słowa.  No cóż łatwo wszystko się mówi ale gorzej z realizacją. Oby nie skończyło się tak jak z tymi przeciw grypie. Dużo szumu ale efekt żaden

Za to już w pierwszą sobotę otwarto galerie i obawiam się, ze wzrosną choroby, bo ludzi dużo przychodzi. Do tego w połowie grudnia otwarto lodowisko z ograniczeniem uczestników i zasmucono nas zamknięciem od nowego roku kina Komeda. Dobrze położony w samym centrum z ciekawym programem nie tylko filmowym. Bardzo będzie nam go brakowało.

Członkowie UTW musieli zawiesić działanie ale jak podaje Prezes Józef Kozan grupa pań zajęła się robotami na drutach dla potrzebujących. Jak podaje Prezes wykonano 50 czapek i szalików dla potrzebujących i młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły. A po informacji w Teleekspresie nadeszło szereg paczek z włóczką z całego kraju.   Cieszy również duża grupa pomagająca seniorom. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej /tel. 22 505 11 11/ oraz wolontariusze pomagają wszystkim potrzebującym, którzy ukończyli 70 lat ale są i inne przykłady. Na terenie dzielnicy Zębców  działa organizacja „Przyjazny Zębców” która codziennie dostarcza prawie 40 obiadów dwudaniowych seniorom na terenie dzielnicy. Można sobie wyobrazić wdzięczność obdarowanych. A jak się okazało nie będzie wspólnej Wigilii dla potrzebujących a dla wszystkich będą dostarczane potrawy wigilijne do domów.

W drugim etapie wniosków do Funduszu Inwestycji Lokalnych   odnośnie prac miasto Ostrów tak jak miasta, gdzie u władzy są przeciwnicy obecnego obozu rządzącego nie otrzymali ani grosza. A planowali przedszkole i żłobek przy Dobrej, Centrum treningowo – sportowe ”Za Parowozownią”, zabudowę zbiornika retencyjnego przy Wrocławskiej i II etap północnej ramy miasta.

Bufet znajdujący się z tyłu Starostwa zostanie zamknięty a tam znajdą siedzibę działacze Towarzystwa Bractwa św. Brata Alberta. Będzie można zanieść zbędne lekarstwa, różne rzeczy, przyjść z problemami. Będzie czynny od stycznia we wtorki i czwartki. Tam też znajduje się punkt ksero stąd zdobycie wydruków będzie utrudniony. Może władze Starostwa lub Urzędu Miasta pomyślą o przekazaniu tej funkcji któremuś z urzędników. Nie jest wielu interesantów z tym problemem ale byłby to dobry przykład szacunku i troski dla interesantów którzy będą musieli w tej sprawie iść do centrum miasta.

Planowane spotkanie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego dla przedstawienia 15 tomu Kroniki OTG nie odbędzie się w tym roku przez pandemię. Na 450 stronach mamy dużo wiadomości o mieszkańcach naszego miasta, stąd gdy ktoś chce go kupić w cenie 30 zł może skontaktować się z Prezesem Marianem F. Nowakiem dla omówienia szczegółów tel. 697 750 099.

W połowie miesiąca mieszkańców zaskoczyła wiadomość o odwołaniu Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego za decyzję w sprawie budowli w Stobnicy. Stało się tak mimo, że w obronie stanęli starostowie i prezydenci z miast wielkopolskich gdyż wojewoda potrafił współpracować ze wszystkimi stronami naszego życia politycznego. To nie pierwszy przypadek gdy zwierzchnik traci stanowisko przez nieudolność podwładnych.

Martwi czołowa pozycja w naszym województwie a podobne województwa w kraju w pandemii. Jednak zaszokowała decyzja o zakazie wyjścia z domu w noc sylwestrową. Wielu pogodziło się z zakazem zabaw sylwestrowych ale planowali wspólnie powitać Nowy Rok z rodzinami lub przyjaciółmi a stało się to niemożliwe. Ale przezywając Boże Narodzenie, święto miłości i pokoju przyjmijcie serdeczne życzenia dla czytelników z rodzinami, aby te dni minęły w radości i szczęściu a kolejne dni Nowego 2021 Roku przynosiły zdrowie i powodzenie. Te słowa będziecie czytać już po uroczystościach ale chcemy przypomnieć wszystkim naszym Czytelnikom, że zawsze myślimy o Was z ogromną sympatią i ślemy Wam zawsze serdeczne życzenia.

Autor tekstu: Ryszard Bartoszek

Skip to content