• 22 maja 2024 09:26

W związku z surowymi obostrzeniami SANEPIDU Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Bydgoszczy mają podobnie jak wszystkie UTW zawieszone zajęcia dydaktyczne do końca roku akademickiego.

Chęć wspólnego spędzania czasu okazała się jednak silniejsza od zakazów. Znaleziono sposób jak można się  spotykać nie narażając się na sankcje. Zajęcia przeniesiono na teren ogrodu botanicznego należącego do naszego Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego. Zachowano jednak obowiązek noszenia masek lub przestrzegania odległości 2 metrów. Tu, na łonie przyrody, od ponad miesiąca słuchacze KUTW uczestniczą w zajęciach kulturalnych. Dodatkową atrakcję stanowi sceneria z składająca się z setek kwitnących kwiatów i drzew, odurzające zapachy i śpiew ptaków.

W minioną środę odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Lato w botaniku”.  Kilkudziesięciu słuchaczy KUTW spotkało się na „krokusowej łączce” w piękne, słoneczne, czerwcowe przedpołudnie. W programie poetycko – muzycznym wystąpiły utytułowane słuchaczki naszego UTW, poetki: Helena Wyrzykowska i Maria Chilicka. Po raz pierwszy przed szeroką publicznością zadebiutowała Czesława Makowska – mówi  przewodniczący Rady Naukowo-Programowej, dr Sławomir Łaniecki.

Wzruszające, piękne piosenki, zaprezentowały członkinie Grupy Wokalnej EKG: Ewa ZasadaKrystyna Lepak Grażyna Jabłońska. Skecz satyryczno-kabaretowy zaprezentowała Anna Gaczek – relacjonuje Janina Lackner.

Program przygotowany przez artystów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy był na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Z ramienia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wykonawcom podziękował i wręczył drobne upominki prof. Marek Zieliński, dziekan Wydziału Historycznego. Dr Sławomir Łaniecki, nasz opiekun z ramienia uczelni, podziękował wszystkim występującym i wyraził podziw dla wysokiego poziomu artystycznego programu. Gościem honorowym na naszym spotkaniu był Andrzej Dulcet, właściciel jedynego w regionie prywatnego muzeum. Pan Andrzej zaprosił seniorów do bezpłatnego zwiedzenia jego placówki posiadającej bogatą kolekcję dawnej broni oraz powozów. Kolejne spotkanie zaplanowano jest na 1 lipca. W programie piosenki francuskie – informuje przewodnicząca rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

Skip to content