• 27 lipca 2024 01:23

Biuro Podróży Alfa Tour

mar 3, 2020

Ośrodek Wypoczynkowy ALFA Rewal

OW ALFA To kameralny, komfortowy ośrodek położony w doskonałej lokalizacji w starej części Rewala. Usytuowany jedyne 100 metrów od pięknej rewalskiej plaży. Ośrodek dysponuje pokojami 2- i 3-osobowymi z łazienkami, balkonami i TV, wyposażone w sprzęt plażowy. Na terenie obiektu jest również dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi. Ośrodek Wczasowy Alfa posiada także własną jadalnię, w której serwowane są śniadania oraz obiadokolacje.

REWAL I OKOLICE

Rewal to leżąca nad Morzem Bałtyckim i chętnie odwiedzana miejscowość wypoczynkowa, uznawana za jeden z najpopularniejszych kurortów w zachodniej części wybrzeża. Wizytówką Rewala jest bez wątpienia piękna plaża, nad którą góruje imponujący klif, ciągnący się aż do sąsiadującego z miejscowością Trzęsacza. Na spędzających wakacje w Rewalu turystów czeka także nowoczesna Platforma widokowa, z której można podziwiać zarówno plażę, jak i fantastyczne zachody słońca, a ponadto świetne warunki do aktywności czy słodkiego lenistwa w otoczeniu przyrody.

widok na balkony i ogródek ośrodka  ALFA Rewal
widok na balkony i ogródek ośrodka  ALFA Rewal
widok na balkony i ogródek ośrodka  ALFA Rewal
pokój gościnny w ośrodku ALFA Rewal - dwa łóżka, szafki i lamki nocne, sofa, krzesło, stolik, wyjście na balkon
pokój gościnny w ośrodku ALFA Rewal -  łóżko, szafa, stolik z krzesłami, telewizor, wyjście na balkon i do łazienki
pokój gościnny w ośrodku ALFA Rewal - dwa łóżka, stolik, wyjście  na balkon i do łazienki
jadalnia w ośrodku ALFA Rewal
jadalnia w ośrodku ALFA Rewal
ośrodek ALFA Rewal - sofa, dwa fotele i stolik na korytarzu
widok na plażę, odpoczywających ludzi, morze i zarośla przy plaży
widok na plażę, odpoczywających ludzi, morze i drzewa przy plaży
widok na plażę , zarośla na skarpie przy plaży, ludzie wchodzą po schodach na skarpę
plaża kamienna, skarpa i morze
morze, molo i zachód Słońca
morze, słupku w wodzie, zachód Słońca

Dom “Trzy Korony”

Posiadamy 2,3,4 osobowe pokoje z łazienkami o wysokim standardzie pokoje wyposażone w tv-sat, tv, WI-FI  radio, balkon. Domowe wyżywienie z możliwością negocjacji cen (dzieci 3- 7 lat płacą 60% ceny wyżywienia). Czworonożni przyjaciele mile widziani. Na życzenie klienta organizujemy kuligi, pieczenie barana, zabawy taneczne.

Przy budynku znajduje się sala kominkowa gdzie można zorganizować imprezy dla firm i grup zorganizowanych. Na życzenie zapewniamy przewodnika górskiego oraz w okresie zimowym instruktora narciarskiego z PZN. Istnieje możliwość zorganizowania zielonych szkół.

Na życzenie masaż rekreacyjno -rehabilitacyjny  dla gości. Zajęliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie “Gościnny Próg” organizowanym przez redakcję Poznaj Swój Kraj. Zapewniamy mnóstwo atrakcji oraz możliwość negocjacji cen. Posiadamy również w pełni wyposażony bar “Groń” na górze Palenica z możliwością noclegu. Rezerwacje pokoi przyjmujemy drogą telefoniczną.

widok na budynek ośrodka Trzy Korony
pokój gościnny w ośrodku Trzy Korony

Bar “Groń”

Dla turystów pragnących ciszy i spokoju polecamy Bar “GROŃ”, zlokalizowany na szczycie Palenicy. Tu z okien rozciąga się wspaniały widok na panoramę Pienin. Zapewniamy kuchnię regionalną, pokoje z łazienkami, dwie sale gastronomiczne z kominkiem przeznaczone do wszelkich imprez. W okresie zimowym zapewniamy szkołę narciarską PZN, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, przechowalnię sprzętu.

ATRAKCJE – Organizujemy dla Państwa:

  • Rafting po Dunajcu, filmowanie i robienie zdjęć widokowych
  • Wyprawy piesze i rowerowe z przewodnikiem w góry
  • Podchody w terenie – podział na grupy, poszukiwanie ukrytych w terenie punktów orientacyjnych
  • Wczasy odchudzające: aqua fitnes, masarz całego ciała lub wyszczuplający częściowy,konsultacja kosmetologiczna
  • Indywidualne konsultacje dietetyczne ,indywidualne ustalenia jadłospisu ,treningi personalne
  • Stanowisko strzeleckie ( łuki, wiatrówki)
  • Paralotnia
  • Nauka jogi i tańca / kurdyjskie, bałkańskie, myśliwskie, góralskie
  • Jazda autami terenowymi, robienie zdjęć widokowych
  • Ognisko z kapelą w plenerze
  • Organizacja zielonych i białych szkół
  • Wypożyczalnia / narty, ślizgi, rowery, leżaki , instruktor jazdy na nartach
  • Aktywny wypoczynek : nauka sztuk walki, samoobrona, crosfitnes , gimnastyka w plenerze
  • Urządzenia rekreacyjne ( batut czterostanowiskowy, ciuchcia dla dzieci )
  • Imprezy okolicznościowe w chacie góralskiej /Szkolenia/ oraz jadła góralskie np/baranina, kwaśnica , kotlet gazdy, kapusta góralska
  • Pomoc w organizacji wypraw w góry szlakami Pienin z przewodnikiem, wyjazdy po okolicy i Słowacji, spływ Dunajcem.

Atrakcje Szczawnicy i okolic :

UZDROWISKO SZCZAWNICA – leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy.

Do najbardziej znanych zaliczyć można:

  • “Stefan” – zalecany w schorzeniach dróg oddechowych niezalecany przy nadkwasocie żołądka.
  • “Magdalena” – zalecana w schorzeniach dróg żółciowych i przy zaparciach.
  • “Jan”- zalecany w schorzeniach dróg oddechowych i nadkwasocie żołądka.
  • “Szymon” – zalecany przy niedokrwistości u rekonwalescentów.
  • w lato możliwość wynajmu leżaków i podziwiania przepięknych krajobrazów

Spacerując po Szczawnicy można odnaleźć liczne budowle XVIII – XIX w. wiecznej architektury zdrojowej między innymi noszącej cechy stylu szwajcarskiego oraz rzadkie już domy góralskie, niektóre z unikatowymi herbami – godłami rodów szczawnickich. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnimi czasy turystyka rowerowa. Jej rozwojowi służą przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności i liczne wypożyczalnie rowerów górskich. Często odwiedzane jest pieszo-rowerowe przejście graniczne w Pieninach, umożliwiające zwiedzenie słowackich Pienin, pobliskiej Leśnicy czy wycieczkę do Czerwonego klasztoru brzegiem Dunajca.

Z zainteresowaniem turystów spotkały się także nowo otwarte przejścia piesze w Jaworkach i Szlachtowej. Pobyt w Szczawnicy to doskonała okazja do poznania przyrody Pienińskiego Parku Narodowego, zwiedzenia zamków w Czorsztynie i Niedzicy, a także możliwość kąpieli i uprawiania sportów wodnych w pobliskim jeziorze czorsztyńskim. Jedną z największych atrakcji turystyczno-krajobrazowych Szczawnicy jest przełom Dunajca, ale więcej o tym do przeczytania niżej. Myślę że pobyt w Szczawnicy przyniesie każdemu wiele niezapomnianych chwil oraz sprawi, że będziecie chcieli wrócić tu jeszcze raz. Poniżej znajdziecie Państwo kilka z niektórych atrakcji, które sprawią, że pobyt będzie jeszcze bardziej atrakcyjniejszy i wyjątkowy. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą – jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga pierwszej połowy XIX wieku. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Widoki roztaczające się wokół, zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie.

W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce-Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody – od 2,5 do 3 godzin. Przystań końcowa to Szczawnica Niżna. Na życzenie klienta zamawiamy bilety na spływ Dunajca.

Kolej Krzesełkowa – Jedną z niewątpliwych atrakcji Szczawnicy jest czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Palenica, usytuowana w centrum miasta, nieopodal dworca PKS. Już po 3 minutach jazdy koleją można znaleźć się na samym szczycie Palenicy (722 m n.p.m.). Stanowi on latem świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych, skąd rozciągają się malownicze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa.

Zimą zapraszamy na Palenicę wszystkich miłośników białego szaleństwa. Znajdują się tam stoki o różnym stopniu trudności, od polanek dla początkujących na stokach Szafranówki wraz z trzema wyciągami orczykowymi, poprzez rynnę snowboardową, aż po trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I oraz nową tzw. “trasę rodzinną ” Palenica II. Wszystkie trasy są sztucznie śnieżone i utrzymywane przez maszyny do uprawy śniegu.

Na górze Palenicy można skorzystać również z naszego Baru “Groń” gdzie można zjeść gorący posiłek, oraz wypić gorącą herbatę lub kawę. Przy barze znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Ośrodek Wypoczynkowy Willa ALFA

W sercu Kudowy Zdroju, jednego z najstarszych i najpiękniejszych uzdrowisk Sudetów, leży WILLA ALFA, okazały budynek z ponad 100-letnią tradycją. Klasyczna architektura, stylizowane wnętrza, obsługa na najwyższym poziomie oraz miła atmosfera czynią wypoczynek w naszej Willi czymś niezapomnianym i wyjątkowym. Ten ośrodek sanatoryjno-wypoczynkowy usytuowany jest w samym sercu popularnej miejscowości turystycznej Kudowa-Zdrój, u podnóża Gór Stołowych. Pijalnia wód mineralnych oddalona jest od obiektu o 250 metrów.

Pokój 2-os.

Dbając o Państwa komfort i znakomite samopoczucie przygotowaliśmy 60 miejsc noclegowych w pokojach 2,3 i 4 osobowych. Kompozycje kolorystyczne pokoi harmonizują z eleganckim wykończeniem wnętrz. Jasne i przestronne pokoje w ośrodku Willa Alfa wyposażone są w drewniane meble. W każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizor i szafa. Niektóre pokoje dysponują również balkonem.

Każdego ranka ośrodek zaprasza na śniadanie, które serwowane jest w jadalni.

KUDOWA ZDRÓJ

Kudowa Zdrój to przygraniczna miejscowość z doskonałymi walorami przyrodoleczniczymi, sąsiedztwem przepięknych Gór Stołowych, malowniczymi szlakami rowerowymi i turystycznymi, a także unikalnymi obiektami muzealnymi i kulturowymi.

Nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy z Czechami powoduje, że Kudowa Zdrój cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, zarówno wśród kuracjuszy jak i turystów.

Pensjonat Sokolec

To obiekt o kameralnym charakterze, znajdujący się w spokojnej miejscowości Sokolec w pięknym otoczeniu Gór Sowich. Pensjonat Sokolec usytuowany jest w malowniczej dolinie, na zboczu Wielkiej Sowy – najwyższego szczytu w okolicy.

Do dyspozycji gości oddaje się tu pokoje 2-, 3-, 4- i 6-osobowe pokoje z łazienkami oraz TV. Obiekt posiada własną jadalnię, w której serwowane są codzienne posiłki. W trakcie pobytu turyści mogą ponadto skorzystać z wielofunkcyjnego betonowego boiska sportowego, stołu do tenisa stołowego, miejsca na ognisko i grill oraz sali kominkowej. W pensjonacie można również wypożyczyć kijki nordic walking, a w sezonie zimowym – także narty i sanki.

O Sokolcu :
Sokolec to niewielka miejscowość wypoczynkowa, leżąca w paśmie Gór Sowich, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Fantastyczne krajobrazy i świetne warunki do wypoczynku, również aktywnego, przyciągają w ten region bardzo wielu turystów, pasjonatów przyrody oraz miłośników wycieczek pieszych i rowerowych, a zimą – także amatorów białego szaleństwa. Nie sposób też nie wspomnieć, że Góry Sowie to doskonałe miejsce dla poszukiwaczy skarbów i miłośników tajemnic II wojny światowej.

W najbliższej okolicy:

  • Ośrodek narciarski Wielka Sowa – 1,2 km
  • Wyciąg narciarski Bartek – 1,2 km
  • Ośrodek narciarski Rzeczka – 1,8 km
  • Muzeum Sztolni Walimskich – 5 km

Najbardziej znana i uczęszczana trasa oznakowana jest kolorem czerwonym. Stanowi ona część Głównego Szlaku Sudeckiego imienia dr Mieczysława Orłowicza. Przebiega od Przełęczy Sokolej, przez schronisko Orzeł, na Wielką Sowę. Następnie ciągnie się przez Kozią Równię do Przełęczy Jugowskiej (schr. Zygmuntówka) i dalej – przez Słoneczną, Kalenicę, Bielawską Polankę, Popielak – do Przełęczy Woliborskiej. Stamtąd – przez szczyty Szerokiej, Malinowej – do Przełęczy Srebrnej (czas przejścia ok. 10 godzin).

 szlak czerwony – część Głównego Szlaku Sudeckiego im. Orłowicza, wiedzie główną granią Gór Sowich 
przełęcz Sokola – schronisko „Orzeł” – Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) – przełęcz Jugowska – schronisko „Zygmuntówka” – Kalenica (964 m) – Bielawska Polanka – Przełęcz Woliborska (ok. 4 godz.) – Szeroka – Malinowa – przełęcz Srebrna – Srebrna Góra (ok. 4 godz.) 

czerwony – łącznikowy 
Świdnica – Lutomia Górna – doliną potoku Miła – trawers zbocza Kokota – dojście do szlaku zielonego z Rościszowa na przełęcz Walimską

Druga trasa, oznakowana kolorem niebieskim, przebiega równolegle do pierwszej po wschodnich stokach Gór Sowich. Prowadzi z Przełęczy Walimskiej na Wielką Sowę, dalej odchodzi na północ przez Górę Młyńsko do Starej Jodły. Następnie zawraca na południowy wschód i prowadzi powyżej Kamionek aż do Korczaka (Trzech Buków) i dalej – powyżej Górnej Bielawy koło szczytów Kuczba i Wiewiórka – aż do Przełęczy Woliborskiej, gdzie niemal wspólnie z trasą czerwoną kieruje się do Przełęczy Srebrnej.

szlak niebieski – część Europejskiego Szlaku Długodystansowego, od Wielkiej Sowy do Srebrnej Góry towarzyszy szlakowi czerwonemu, trawersując zbocza szczytów.  zamek Grodno – Glinno – przełęcz Walimska – Wielka Sowa (ok. 4 godz.) – Stara Jodła – powyżej Kamionek – Trzy Buki – powyżej Bielawy – przełęcz Woliborska ( ok. 3 godz.) – trawers Szerokiej i Malinowej – Srebrna Góra (ok. 4 godz.)

Z Rościszowa do Walimia prowadzi zielony szlak. Trasa wiedzie na północ i zawraca dochodząc do drogi Dzierżoniów – Wałbrzych. Schodząc nieznacznie ze szlaku możemy odpocząć i posilić się w schronisku Bacówka. Oznakowana trasa prowadzi natomiast szosą do Przełęczy Walimskiej (miejsca odpoczynku) i na zachód do Walimia. 

szlak zielony 
Walim – przełęcz Walimska – zboczem Kokota – Rościszów – Lasocin – Stara Jodła – przełęcz Kozie Siodło – trawers Grabiny – Sokolec – Ludwikowice Kłodzkie (ok. 5 godz.) szlak zielony – najkrótsze wejście na przełęcz Jugowską 
Pieszyce Górne – Kamionki – przełęcz Jugowska – schronisko „Zygmuntówka (ok. 2 godz.) – Jugów 

 Kamionki – Przełęcz Jugowska to najprostsza trasa (omijająca serpentyny drogi asfaltowej) do schroniska Zygmuntówka. Przełęcz może służyć także jako etap w drodze na Wielką Sowę lub Kalenicę.

szlak żółty – Walim – Mała Sowa – Wielka Sowa – Rozdroże nad Gołębiem – Stara Jodła – Kamionki – Pieszyce – 15,2 km

szlak żółty – Piława Dolna – Góra Parkowa – Bielawa (ul. Leśna) – Trzy Buki – Zimna Polana – Kalenica – Bielawska Polana – Jugów – PKP Zdrojowisko – 34,0 km

      Taki dobór drogi daje możliwość zobaczenia objętego ochroną i ocalałego fragmentu pierwotnej puszczy sudeckiej oraz podziwiania panoramy okolic z platformy widokowej na Kalenicy. Nieopodal Kalenicy znajduje się Góra Żmij.Żółty szlak wiedzie z Kamionek przez Starą Jodłę łukiem na Wielką Sowę, a następnie przez Małą Sowę do Walimia. Dodatkowo czarnym szlakiem, na południe od miasta, dotrzemy do atrakcji turystycznej – sztolń podziemnej fabryki (bliżej część walimska – tutaj wygodnie można również dotrzeć samochodem – dalsza w pobliżu Góry Osówka). 

 – szlak żółty – Schronisko Sowa – Kozie Siodło – 2,2 km

– szlak żółty – Bystrzyca Górna – Jezioro Bystrzyckie – Zagórze Śląskie – 11,5 km


– szlak czarny – Głuszyca Górna (PKP) – Osówka – Grządki – Walim – Jugowice – 17,3 km

 – szlak czarny – Owiesno – Grodziszcze –Zamkowa – Przełęcz Woliborska –Przygórze – 14,8 km

Cena :

75 zł/os hb (śniadanie + obiadokolacja)

85 zł/os FB ( śniadanie + obiad+ kolacja)