• 17 kwietnia 2024 04:22

Zbliża się poznańskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba!

paź 21, 2019
Poznańskie targi Viva Seniorzy

Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą poznańscy seniorzy, a my im wierzymy! Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, a to za sprawą 10-lecia imprezy. Szykuje się jubileusz z pompą, a my znamy program imprezy. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Głosu Seniora.

Kolejna edycja największych targów senioralnych w Polsce – VIVA Seniorzy! odbędzie się już 25-26.10.2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego seniora. Przez dwa dni seniorzy będą mieli możliwość udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących. Dla każdego coś dobrego.

Targi Viva Seniorzy 2018

Największą atrakcją tegorocznych targów są  wspaniałe koncerty Grażyny Brodzińskiej oraz Haliny Frąckowiak, organizowane we współpracy z Teatrem Muzycznym. Ponadto, seniorzy będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju Szachowym, przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy, w którym do zdobycia jest tytuł Mistrza Wielkopolski 50+. Dla najlepszych uczestników turnieju szykujemy atrakcyjne nagrody. Zwiedzający wezmą także udział w warsztatach ogrodniczych i zielarskich, prowadzonych przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także w warsztatach językowych, na które zaprasza Caritas Poznań. W programie znajdują się również także rozrywki takie jak gimnastyka z elementami tańców brzucha, Tai-Chi, pokazy układów tanecznych, warsztaty plastyczne, spotkania z dietetykami i specjalistami, bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia.

Targi Viva Seniorzy 2018
Targi Viva Seniorzy 2018

Drugiego dnia targów, 26 października w godzinach 13:15 – 14:00 będziecie mogli wysłuchać prelekcji, które poprowadzą Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO, Głosu Seniora oraz dr Marek Pilch – Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora o następującej tematyce:
1) Problematyka wyłudzeń i zawierania niekorzystnych umów na różnego rodzaju prezentacjach – kampania „Stop manipulacji, nie daj się oszukać!”
2) Warsztaty Dziennikarstwa Obywatelskiego Głosu Seniora.

Zachęcamy do udziału!

W piątek, pierwszego dnia targów odbędzie się Konferencja organizowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, w czasie której poruszona zostanie tematyka związana z dostępnością architektoniczną, nowoczesną technologią jako elementem wsparcia w opiece nad seniorami czy zwiększeniem udziału osób 60+ w rozwoju cyfrowej gospodarki. Wszystko to w ramach programu Dostępność plus.

Poza szerokim wachlarzem atrakcji, zwiedzający będą mieli możliwość poznania oferty niemal 100 wystawców! Żeby ułatwić seniorom dotarcie do interesujących ich stoisk, wnętrze zostało podzielone na cztery strefy tematyczne: aktywność, wiedza, otoczenie oraz specjalną strefę zdrowia by Herbapol Poznań, który jest złotym partnerem targów. Nie zabraknie rownież stoiska Głosu Seniora. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i porozmawiania z nami! 🙂

Targi Viva Seniorzy 2018

Wszystkie wymienione atrakcje są w ramach jednego biletu na targi. Szykuje się prawdziwa gratka!

Więcej informacji www.vivaseniorzy.pl i na FB.

Kontakt dla zwiedzających:

Ewa Wysocka
tel. +48 691 029 067
e-mail: ewa.wysocka@grupamtp.pl

Skip to content