• 22 maja 2024 11:00

Kolejne Senioralia za nami!

paź 8, 2019

W słoneczną sobotę, 7 września, odbyły się w Parku Polińskiego trzecie już Praskie Senioralia zorganizowane przez Radę Seniorów oraz Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Głosu Seniora, którego nie mogło zabraknąć na miejscu! Impreza, która wywołała olbrzymie zainteresowanie i zgromadziła mnóstwo gości, miała na celu przede wszystkim integrację pokoleń i zademonstrowanie seniorskiej aktywności.

Gościliśmy senatora Marka Borowskiego i posła Michała Szczerbęz sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Obecni byli radni dzielnicy, m.in. Bożena Manarczyk i Michał Wieremiejczyk. W komplecie pojawił się zarząd dzielnicy z burmistrzem Kucharskim i jego zastępcami – Izabelą Szostak-Smith, Jarosławem Karczem, Adamem Cieciurą i Karolem Kowalczykiem.

Na scenie królowały wszystkie pokolenia – od przedszkolaków z Misia Czarodzieja, przez uczniów po seniorskie chóry. Tańce i występy muzyczne zostały przeplecione niezwykłymi pokazami mody senioralnej. Na scenie zaprezentowali się modelki i modele w pokazie Stylowi Seniorzy Głosu Seniora, co wzbudziło żywe poruszenie publiczności. Śpiewały seniorki z chóru Służewianki oraz chórzystki południowopraskiego OPS. Praskie Małmazyje zaprezentowały koncert cygański „Ogniska palą, strawę gotują, jedni śpiewają, drudzy tańcują”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Core Fitness Zumba Kids z lekcją tańca. Tańczono w rytm praskich szlagierów w wykonaniu zespołu Szczupaki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 143 zachwycili licznie zebranych programem muzyczno-wokalnym i pokazem akrobatycznym. Oklaskiwano także występ kierowanych przez Krzysztofa Konrada dziewcząt z Teatru N.O.R.A., które zaprezentowały koncert piosenek francuskich „Zaśpiewaj na Francuskiej”.

W parku można było posmakować waty cukrowej, zjeść przysmaki przyrządzone przez szkoły gastronomiczne (furorę robiła m.in. fontanna czekoladowa) czy zjeść coś z grilla. Czas uprzyjemniały liczne atrakcje, m.in. pokazy akrobatów. Można było skorzystać z konsultacji lekarskich: pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru, pomiaru składu masy ciała, badania kręgosłupa. Swoje stanowiska miały m.in. Biblioteka Publiczna, Centrum Paca oraz stowarzyszenia emeryckie.

Finałem Senioraliów była tradycyjnie już międzypokoleniowa dyskoteka, którą poprowadziła Wirginia Szmyt, czyli legendarna DJ Wika.

Warto podkreślić, że Senioralia, które na stałe już wpisały się w kalendarz istotnych wydarzeń dzielnicowych – to tylko jeden z licznych elementów prowadzonych działań na rzecz środowiska osób 50+ i 60+ na Pradze-Południe. W czerwcu bieżącego roku rozpoczęła się budowa wyjątkowego obiektu – Centrum Edukacyjno-Kulturalnego przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu, łączącego funkcje centrum kultury, uniwersytetu trzeciego wieku i biblioteki publicznej, którego otwarcia spodziewać się należy w 2020 r. Swą siedzibę w nowym obiekcie znajdzie Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku – niezwykłego projektu nie tylko w skali Warszawy, ale także całego kraju.

Skip to content