• 19 kwietnia 2024 11:40

Festiwal seniorów po raz drugi, czyli jak znaleźć pracę i dobrze się bawić

paź 2, 2019

Już 8 października na AmberExpo w Gdańsku odbędzie się 2 edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Na osoby starsze czekać będą m.in. dedykowane im oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, a także spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny.

W 2018 r. Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców całego Trójmiasta. Wydarzenie przyciągnęło 7 tys. osób poszukujących atrakcyjnych ofert zatrudnienia czy nowinek ze świata technologii oraz mody. W tym roku oferta Festiwalu również podzielona będzie na kilka stref. Pierwsze dedykowana będzie osobom, które chcą pozostać aktywne w wymiarze zawodowym. Czekać na nich będzie 50 pracodawców, którzy zaprezentują kilkaset ofert pracy.

W Strefie Zdrowego Stylu życia odwiedzający otrzymają możliwość bezpłatnego wykonania badań medycznych, w tym EKG oraz USG. Każdy będzie też mógł skorzystać z konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem, dietetykiem, specjalistą od zdrowego żywienia, masażystą lub rehabilitantem.

W Strefie Mody i Urody zasiądą m.in. wizażyści, fryzjerzy, makijażyści oraz projektanci ubrań. Także tutaj odbędą się przyciągające pokazy ubrań na zbliżający się sezon, a także świadczone będą porady dotyczące kształtowania wizerunku.

Świat przyszłości zostanie pokazany w Strefie Nowych Technologii. Nauka obsługi popularnych aplikacji, możliwość założenia poczty elektronicznej, a także konta w mediach społecznościowych to tylko wybrane atrakcje.

W Strefie Bezpieczeństwa, Informacji i Wolontariatu porad będą udzielać przedstawiciele różnych instytucji, którzy podpowiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo seniora, udzielą porad prawnych, czy wyczerpujących informacji związanych z przechodzeniem na emeryturę.

W inspirującą podróż zabiorą goście specjalni wydarzenia. Gwiazdy filmowe i teatralne opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i roli aktywności w dojrzałym, wieku.  Nie zabraknie też występu muzycznego – swoje przeboje przypomni Eleni.

W Strefie Wypoczynku i Kultury do aktywnego relaksu zaprosi miejska biblioteka, która pokaże nowości wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże zdradzą, co w najbliższych miesiącach będzie wystawiane na deskach teatru. Czekać będą też widowiskowe projekcje w kinie 7D, warsztaty tworzenia biżuterii oraz wystawa obrazów.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów odbędzie się 8 października 2019 r. w hali AmberExpo w Gdańsku. Zapraszamy!

Skip to content