• 23 maja 2024 05:57

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU i „SUPLEMENT DIETY G U C”

lip 10, 2019
Spektakl Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu SUPLEMENT DIETY GUCOLYMPUS DIGITAL CAMERA

To tytuł spektaklu jaki przygotowali studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, wystawiony w dniu 12 czerwca 2019r.  na scenie Regionalnego Centrum Kultury, który uświetnił zakończenie Roku Akademickiego 2018/2019. To też propagowanie zdrowego stylu życia. G U C – jak się okazało, to Gimnastyka Umysłu i Ciała.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten suplement diety zapisywał swoim pacjentom  lekarz występujący w kabarecie – dodając, że jest on realizowany  w 100% w UTW w Kołobrzegu.  Widowisko rozpoczęło się znaną fraszką Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”.

Tak  ułożono program, że na scenie pojawiły się kolejno wszystkie sekcje (kabaret, nornic  walking, gry w bule, taneczna, śpiewacza, Aqua fitness gimnastyczna i  wiele innych). W spektaklu okazało się, że zajęcia w każdej z nich pomagają w utrzymaniu zdrowia albo umysłu albo ciała.  

To było takie wizualne sprawozdanie z całorocznej działalności UTW. Wszystko nasycone humorem i żartem. Było o miłości,  było o zdrowiu, było o emeryckich kłopotach, był taniec i śpiew.

W aranżacji pomogło światło i dźwięk – wykonawcy tryskali energią i  humorem – nie było nudy.

Zaprosiliśmy, by widowisko oglądały również osoby spoza UTW. Powinno to zachęcić  ludzi starszych do korzystania z dobrodziejstw, jakie oferuje UTW. A są to niewątpliwie dobrodziejstwa.

W realizowaniu się w przestrzeni publicznej wcale nie ma żadnych szczególnych barier. Starość to też radość a jesień życia ze świeżymi pomysłami, nasza kreatywność, poprawia komfort życia. Dożywamy coraz starszego wieku. Trzeba więc dbać o naszą kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną a propagowania zdrowego stylu życia nigdy dosyć. 

Teresa Brzozowska  

Skip to content