Dziesiąty Jubileuszowy Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

X Jubileuszowy Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Już po raz dziesiąty Fundacja „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” zorganizowała dla warszawskich seniorów unikalne w świecie wydarzenie plenerowe z okazji zakończenia roku akademickiego w pięknych, zielonych plenerach służewieckiego Toru Wyścigów Konnych.

Przybyło ponad 4 tys. Warszawiaków, a wszyscy wytworni, w pięknych, niezwykle fantazyjnych kapeluszach, stylowych strojach wyścigowych skompletowanych z wielką dbałością o dodatki –  parasolki, torebki, rękawiczki, kwiaty  itp.

Ta impreza to festiwal radości i kreatywności seniorów,  rewia mody wyścigowej, którą charakteryzuje wykwintna elegancja, wdzięk i szyk.

Niezwykle rozbudowany i atrakcyjny program  połączony z możliwością zwiedzania obiektów Toru oraz obstawiania gonitw i całodziennego pikniku z bogatym cateringiem mógł zadowolić każdego bywalca.

Po powitaniach i krótkiej prelekcji nt. 80. letniej historii organizacji gonitw na Służewcu, odbył się  koncert gwiazdy, którą w  tym roku była rewelacyjnie śpiewająca i wyglądająca Izabela Trojanowska.

fot. Tomasz Białkowski

Wielkich jak zwykle emocji dostarczył konkurs na najpiękniejszy kapelusz, a właściwie cały strój wyścigowy. Konkurs jak zwykle z wielkim urokiem celebrował poseł Michał  Szczerba – pomysłodawca i współorganizator imprezy. Spośród 30 półfinalistek jury pod przewodnictwem Wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej wybrało 10 finalistek. Otrzymały kwiaty i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski

Warto było przed gonitwą obejrzeć paradę koni na padoku, bo to ostatnia chwila do wybrania i obstawienia swojego faworyta. Smak i emocje końskiego hazardu mógł poczuć każdy, bowiem zakłady zaczynają się już od 3 zł.

Potem do maszyny startowej  i … ruszyły!!!

Wszystkie etapy gonitwy można było obserwować  na wielkim telebimie, a emocjonujący finisz goście mogli podziwiać  bezpośrednio przy bandzie toru lub z trybuny honorowej.

W specjalnej gonitwie o puchar UTW, na dystansie 1800 m. ścigało się 6 koni czystej krwi arabskiej. Zwyciężył 3. letni ogier gniady Hamal pod dżokejem A. Reznikowem. Zakończyła się ona uroczystą dekoracją konia, dżokeja, wręczeniem pucharów i nagród.

W parkowej strefie rodzinnej Toru goście mieli do dyspozycji rozmaite atrakcje, punkty informacyjne, badania diagnostyczne, pokazy sprawności, wydawnictwa senioralne, a także ogródek cateringowo-piwny z kiełbaskami z rożna,  kawą, herbatą, napojami chłodzącymi, znakomitymi drożdżówkami i niskoalkoholowym piwem. Biesiada integracyjna trwała do późnych godzin popołudniowych.

Uczestnicy imprezy mogli też obstawiać kolejne gonitwy i uczestniczyć w wydarzeniach trwającego na TWK dnia wyścigowego.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok.

Krystyna Lewkowicz

Prezes Fundacji OP UTW

Na wydarzeniu nie mogło również zabraknąć Głosu Seniora – patrona medialnego wydarzenia. Na zdjęciu nasz Ambasador Marek Pilch.

fot. Tomasz Białkowski