• 25 maja 2024 12:55

X Jubileuszowy Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

lip 3, 2019
Dziesiąty Jubileuszowy Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Już po raz dziesiąty Fundacja „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” zorganizowała dla warszawskich seniorów unikalne w świecie wydarzenie plenerowe z okazji zakończenia roku akademickiego w pięknych, zielonych plenerach służewieckiego Toru Wyścigów Konnych.

Przybyło ponad 4 tys. Warszawiaków, a wszyscy wytworni, w pięknych, niezwykle fantazyjnych kapeluszach, stylowych strojach wyścigowych skompletowanych z wielką dbałością o dodatki –  parasolki, torebki, rękawiczki, kwiaty  itp.

Ta impreza to festiwal radości i kreatywności seniorów,  rewia mody wyścigowej, którą charakteryzuje wykwintna elegancja, wdzięk i szyk.

Niezwykle rozbudowany i atrakcyjny program  połączony z możliwością zwiedzania obiektów Toru oraz obstawiania gonitw i całodziennego pikniku z bogatym cateringiem mógł zadowolić każdego bywalca.

Po powitaniach i krótkiej prelekcji nt. 80. letniej historii organizacji gonitw na Służewcu, odbył się  koncert gwiazdy, którą w  tym roku była rewelacyjnie śpiewająca i wyglądająca Izabela Trojanowska.

fot. Tomasz Białkowski

Wielkich jak zwykle emocji dostarczył konkurs na najpiękniejszy kapelusz, a właściwie cały strój wyścigowy. Konkurs jak zwykle z wielkim urokiem celebrował poseł Michał  Szczerba – pomysłodawca i współorganizator imprezy. Spośród 30 półfinalistek jury pod przewodnictwem Wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej wybrało 10 finalistek. Otrzymały kwiaty i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski
fot. Tomasz Białkowski

Warto było przed gonitwą obejrzeć paradę koni na padoku, bo to ostatnia chwila do wybrania i obstawienia swojego faworyta. Smak i emocje końskiego hazardu mógł poczuć każdy, bowiem zakłady zaczynają się już od 3 zł.

Potem do maszyny startowej  i … ruszyły!!!

Wszystkie etapy gonitwy można było obserwować  na wielkim telebimie, a emocjonujący finisz goście mogli podziwiać  bezpośrednio przy bandzie toru lub z trybuny honorowej.

W specjalnej gonitwie o puchar UTW, na dystansie 1800 m. ścigało się 6 koni czystej krwi arabskiej. Zwyciężył 3. letni ogier gniady Hamal pod dżokejem A. Reznikowem. Zakończyła się ona uroczystą dekoracją konia, dżokeja, wręczeniem pucharów i nagród.

W parkowej strefie rodzinnej Toru goście mieli do dyspozycji rozmaite atrakcje, punkty informacyjne, badania diagnostyczne, pokazy sprawności, wydawnictwa senioralne, a także ogródek cateringowo-piwny z kiełbaskami z rożna,  kawą, herbatą, napojami chłodzącymi, znakomitymi drożdżówkami i niskoalkoholowym piwem. Biesiada integracyjna trwała do późnych godzin popołudniowych.

Uczestnicy imprezy mogli też obstawiać kolejne gonitwy i uczestniczyć w wydarzeniach trwającego na TWK dnia wyścigowego.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok.

Krystyna Lewkowicz

Prezes Fundacji OP UTW

Na wydarzeniu nie mogło również zabraknąć Głosu Seniora – patrona medialnego wydarzenia. Na zdjęciu nasz Ambasador Marek Pilch.

fot. Tomasz Białkowski
Skip to content