• 19 czerwca 2024 15:42

Dąbrowski Dzień Seniora

cze 10, 2019
Dzień Seniora w Dąbrowie Górniczej czternasty czerwca

Głos Seniora serdecznie zaprasza Seniorów na Dąbrowski Dzień Seniora w Dąbrowie Górniczej! Wydarzenie odbędzie się w piątek 14 czerwca w Parku Zielona. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 Paradą Seniorów, która ruszy spod ronda w Parku Zielona i przejdzie wzdłuż alejki aż do fontanny, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Tam również zagra dla Państwa Miejska Orkiestra Dęta z Dąbrowy Górniczej.

Tego dnia do dyspozycji Seniorów będą różne strefy aktywności: sportu, urody, zdrowia, twórczości i kultury, artystyczne i rozrywki, informacyjno-edukacyjne, juniora oraz relaksu.

W strefie twórczości i kultury spotkacie się z przedstawicielami Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Zaprezentują oni swoją twórczość malarską, hafciarską oraz literacką (tomiki wierszy). Twórcy kultury obecni na stoisku będą zapoznawać zainteresowanych działalnością prowadzoną przez STKZD oraz zachęcać do współpracy osoby dorosłe w różnym wieku.

W programie również różne pokazy, animacje, koncert Mariusza Kalagi, a także wieczorna potańcówka pod gołym niebem dla Seniorów!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Razem w Przyszłość, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Rada Seniorów z Dąbrowy Górniczej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do wspólnej zabawy!