• 15 kwietnia 2024 15:23

XV Powiatowy Dzień Seniora w Więckowicach

cze 6, 2019
Piętnasty Powiatowy Dzień Seniora w Więckowicach dwunasty czerwca

W dniu 12 czerwca, już po raz piętnasty, spotkają  się Seniorzy i osoby niepełnosprawne z terenu powiatu krakowskiego w Więckowicach – Gm. Zabierzów, na terenie Domu Pomocy Społecznej. W ramach obchodów realizowane będą zadania pod nazwą “Aktywność to zdrowie” i “Piknik integracyjny nie tylko dla Seniora”. W programie przewidziano występy osób niepełnosprawnych, zespołu „Mi-Nutki”, Seniorów z terenu powiatu krakowskiego pt. „Seniorzy mają głos”, ,,Teatru po Latach” ze Świątnik Górnych oraz artystów z zewnątrz. Tradycyjnie odbędzie się mecz piłki nożnej o Puchar Mieszańców DPS Więckowice, w którym zmierzą się samorządowcy kontra księża salezjanie. W ramach wypróbowania swoich sił, Seniorzy wezmą udział w konkursie florystycznym – wicie wianków świętojańskich i konkursie „Celne oko Seniora” – gra w cymbergaja i piłkarzyki. Natomiast w ramach promocji zdrowia będą  przeprowadzone bezpłatne badania dla Seniorów z zakresu pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi. Dbając o zdrowie Seniorów, w tym roku specjalnie dla Nich przyjedzie mobilny osteobus, w którym zostanie przeprowadzone bezpłatne badanie gęstości kości. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dla Seniorów, a także przejechać się bryczką konną po terenie parku i odwiedzić zwierzątka znajdujące się na terenie domu pomocy społecznej w mini-zoo. Na zakończenie spotkania przewidziana jest zabawa taneczna wraz z grillem.

W obchodach wezmą udział przedstawiciele władz samorządu powiatu krakowskiego, Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora, Przyjaciele Domu, Seniorzy z terenu powiatu krakowskiego, mieszkańcy domów pomocy społecznej i uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy. 

Stowarzyszenie – Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach wraz z Domem, w celu podniesienia jakości życia Seniorów,  inicjuje i organizuje już od kilkunastu lat wiele działań prospołecznych na rzecz pełniejszej  integracji osób starszych i niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, ukazując życiowe doświadczenie Seniorów, niespożyty potencjał energii, stwarzając tym samym dalszą możliwość   rozwoju pasji i realizację ich najskrytszych marzeń. W przedsięwzięciu integracyjnym weźmie udział przeszło 250 osób starszych i niepełnosprawnych oraz około 25 Ich opiekunów.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Starosta Krakowski Wojciech Pałka.  Patronat medialny sprawuje „Dziennik Polski”, „Głos Seniora” i miesięcznik „Znad Rudawy”. Organizatorami powiatowego święta Seniorów jest Stowarzyszenie – Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej wraz z Domem przy wsparciu finansowym Powiatu  Krakowskiego i PFRON za pośrednictwem PCPR.

Stowarzyszenie – Towarzystwo Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach zraz z Domem.

Polecamy stronę: www.dpswieckowice.pl

Profil na Facebooku:  www.facebook.com/people/Dps-Więckowice

Skip to content