• 19 kwietnia 2024 11:34

Spotkanie dla seniorów: Laboratorium sceny – Przestrzeń ruchu

wrz 28, 2018

Cricoteka zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie “Swing dla początkujących” pod patronatem Głosu Seniora.

Odbędzie się 9 października o 16.30 przy ulicy Nadwiślańskiej 2-4.

Wstęp jest wolny.


Jak komunikować się za pomocą ruchu? Czy taniec może być formą wyrażania emocji? A może oswojenia przestrzeni? Z pewnością jest rodzajem ekspresji, która zachęca do otwartości.

Po krótkiej rozgrzewce wspólnie spróbujemy swoich sił w swingu. Słuchać rytmów z lat 20. i 30. i uczyć się podstawowych kroków Charlestona, jednego z najbardziej znanych tańców swingowych. Przydadzą się wygodne buty, luźne ubranie i otwartość na proste działania ruchowe.

 

 

Prowadzenie: Karina Shorets (KMiTa Swing) – miłość do jazzu, moda vintage i duch swobody natchnęły ją do rozpoczęcia swojej przygody z tańcem Lindy Hop. Zaczęła pod koniec 2013 roku, kiedy szukając zajęć z rock’n’rolla natknęła się na filmik o Lindy Hopie. Od tego momentu intensywnie uczestniczy w życiu KMiTa Swing: jako kursantka, tancerka i wolontariuszka przy festiwalach, obecnie już jako pełna pasji instruktorka. Jako aktorka, związana z krakowski Teatrem74, uważa że improwizacja i własny styl w tańcu są najważniejsze. Dąży do pełnej swobody, lubi łamać wszelkie zasady i szuka inspiracji w muzyce bebop, post bop, rockabilly, ska.


Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

 

Skip to content