• 20 maja 2024 04:32

Projekt SAGA w Willi Decjusza w Krakowie

wrz 14, 2018

Trwają zapisy do nowego projektu SAGA pod patronatem Głosu Seniora.

 

SAGA – współpraca z twórczymi środowiskami z obszarów wiejskich to nowa propozycja Stowarzyszenia Willa Decjusza dla Seniorów z Krakowa i okolic. Projekt potrwa od września do listopada 2018 roku.

 

Program obejmuje zajęcia i warsztaty edukacyjne: pisanie piosenek, pisanie bajek, spotkania w ramach salonów literackich na temat literatury i poezji okresu XX-lecia międzywojennego oraz prezentację pamiątek, opowieści rodzinnych, spisanych wspomnień z okresu międzywojennego. W ramach projektu planowana jest wycieczka do Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach.

 

Zakończeniem projektu będzie występ artystyczny w Willi Decjusza dla otwartej publiczności. Podczas koncertu prezentowane będą piosenki opracowane przez uczestników projektu do muzyki skomponowanej przez wykładowcę warsztatów. Przygotowaniem uczestników do występu zajmą się profesjonaliści.

 

Warsztaty pisania piosenek poprowadzi:

Ewa Ryks – piosenkopisarka, kompozytorka muzyki teatralnej, pianistka. Wykształcona w Berklee College of Music, członek Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN, SongU i Broadjam. Autorka musicalu „Still I Have a Dream”, bajki „Ojej”, ponad 100 piosenek autorskich, oraz muzyki do tekstów poetów polskich. Producentka trzech spektakli z cyklu Muzyka w Poezji – Poezja w Muzyce. Nagrody: Grand Prix dla „Tutli Putli” na festiwalu Witkacowskim w Słupsku i w kilku konkursach zagranicznych. Prowadziła warsztaty w kraju i za granicą.

 

Warsztaty pisania bajek poprowadzi:

Jolanta Mirecka – pisze bajki dla dzieci i dla dorosłych. Wydała książeczkę „Bajki dla Majki”. Bajki Pani Joli można znaleźć w “Almanachu współczesnej bajki polskiej” z lat 2015 i 2016. Współpracuję z gazetami podróżniczymi „Podróże” i „Mandragon”. Od samego początku, czyli 5, 6 lat bierze udział w projekcie “Warsztaty kreatywnego pisania Saga” organizowane przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Podróżniczka, pasjonatka zwiedzania, żyła ponad 15 lat w krajach arabskich.

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o wypełnienie formularza umieszczonego na dole strony. W formularzu znajdą Państwo informacje dotyczące harmonogramu zajęć oraz terminów spotkań.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Iwoną Sulejewską,

na adres mailowy: iwona.sulejewska@villa.org.pl lub pod nr tel.: 508 688 474.

Informacje na temat projektu są dostępne pod tym adresem.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność przesłanych zgłoszeń.

Rekrutacja do projektu potrwa od 3 do 19 września 2018 r.

ZAPRASZAMY!

Skip to content