• 13 kwietnia 2024 02:06

Senioralia w Sosnowcu 27-28 czerwca

cze 21, 2018
Senioriada SosnowiecSenioriada Sosnowiec

Już po raz 8 Fundacja Humanitas zaprasza na Senioralia pod patronatem Głosu Seniora

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z Sosnowca do uczestnictwa w VIII edycji Senioraliów, które odbędą się w dniach 27-28 czerwca na terenie Wyższej Szkoły Humanitas. We środę 27 czerwca od godz. 11.00 na uczestników będzie czekać wiele atrakcji kulturalnych, artystycznych, sportowych i pro-zdrowotnych. Organizatorzy przewidzieli targi dla seniorów oraz przekąski z grilla.

 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach oferowanych przez specjalistów z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, badaniach wzroku, w turnieju gry w bulle o Puchar Prezesa Fundacji Humanitas, maratonie tanecznym zumby, spacerze nordic walking, ćwiczeniach pilates oraz konkursach z nagrodami. Dodatkowo, podczas imprezy będzie można wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora oraz otrzymać najnowsze wydanie ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora.

 

Wydarzenie będzie także okazją do uroczystego zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  WSH, rozdania dyplomów słuchaczom i podsumowania wspólnej pracy i nauki.

 

Tegoroczne „Seniorallia” uświetni występ znanego z występów m.in. w Piwnicy pod Baranami oraz Kabaretu Olgi Lipińskiej Jacka Wójcickiego.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY!

 

Drugiego dnia (28 czerwca) zainteresowani seniorzy pojadą na wycieczkę do Olkusza, gdzie zwiedzą Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Wikliny, Kościół  św. Andrzeja w Olkuszu z XIII/XIV w. w gotyckim stylu, będą mieli okazję pospacerować po olkuskim rynku oraz starówce, oraz zjeść obiad w urokliwej Batorówce. Następnie przejadą do Rabsztyna, gdzie znajdują się ruiny Zamku w Rabsztynie oraz Chata Kocjana. Na koniec wyjazdu chętni przemierzą największą Pustynię Błędowską. Podczas wyjazdu naszym seniorom będzie towarzyszył licencjonowany przewodnik.

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Sosnowiec.

Skip to content