• 24 maja 2024 09:15

O wytrwałości i sile charakteru – Maria Szarapowa “Niepowstrzymana”

kwi 27, 2018
Recenzja książki

Nie każdy sięga po biografie znanych osób. Dla wielu z nas jest to specyficzny gatunek literacki. Często stawiamy sobie pytanie jakie korzyści może przynieść nam wczytywanie się w czyjś życiorys.
Z drugiej jednak strony jesteśmy ciekawi jak potoczyło się życie artystów, aktorów czy sportowców-
w jaki sposób osiągnęli swój sukces, co wpłynęło, że obrali właśnie taką ścieżkę życia? Prawdopodobnie biografia może stać się inspiracją do zmian w życiu lub odkrycia nowych pasji.

Maria Szarapowa bez wątpienia  jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Jej historia budzi wiele emocji. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła mając zaledwie 17 lat tym samym udowadniając, że tenis ma w swoich genach.  Jej rywalizacja z Sereną Williams przez wiele lat nie schodziła z czołówek gazet. Z pewnością wygrana Wimbledon i pokonanie odwiecznej rywalki przyniosła jej zasłużony rozgłos oraz uznanie dla  sportowych osiągnięć.

Jednakże jej kariera nie przebiegała gładko. Kiedy w 2016 roku została zawieszona przez Międzynarodową Federację Tenisową za zażywanie leku posiadającego substancję zakazaną przez Światową Agencję Antydopingową, powrót Szaropowej na kort tenisowy stanął pod znakiem zapytania. Na szczęście to wydarzenie nie pozwoliło jej zrezygnować z kariery tenisistki- nadal jest aktywną sportsmenką z mniejszymi czy większymi sukcesami.

Niepowstrzymana to opowieść, która zainteresuje nie tylko fanów sportu, bowiem jest to historia  o sile charakteru oraz wytrwałości. Dzięki książce jesteśmy wstanie poznać bliżej tą niezwykłą młodą kobietę, która uchyla przed nami rąbka tajemnicy, o tym jak ciężką drogę musiała pokonać aby odnieść światowy sukces.

Książkę Niepowstrzymana czyta się jednym tchem, z pewnością czytelnik wchodzi w intymna relację
z Szarapową, która w szczery sposób opisuje swoje przeżycia związane z sukcesami
i porażkami. Jej historia może zainspirować wiele osób- ciężka praca, wytrwałość oraz niesamowite pokłady wiary innych osób mogą sprawić, że niemożliwe staje się możliwe.

 

Autor: Pamela Raczyńska

Skip to content