• 19 kwietnia 2024 10:37

Tak było na PAKA 2018

kwi 19, 2018 #Wydarzenia
PAKAPAKA

W miniony weekend uczestniczyliśmy, w odbywającym się nieprzerwanie od 1985 roku, Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretów Amatorskich. Tegoroczny konkurs odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. Festiwal otworzyła prezentacja piosenki nieprzyzwoitej, gdzie zobaczyliśmy niesamowicie subtelne połączenie kabaretu z tematyką seksu. Ten bezpruderyjny a jednocześnie pełen klasy spektakl rozbawił publiczność do łez.

Najistotniejszą częścią festiwalu były starcia konkursowe między uczestnikami, walczącymi o uznanie publiczności i jury, w którego składzie mogliśmy zobaczyć: Ewę Błachnio, Beatę Harasimowicz, Zofię Czerwińską, Marcina Wójcika, Roberta Korólczyka oraz Rafała Kmitę – obejmującego stanowisko przewodniczącego jury. Przegląd występów kabaretowych był dawką rozmaitych emocji – od rozbawienia publiczności, poprzez zachwyt nad niewątpliwie profesjonalną grą aktorską uczestników konkursu, aż po napięcie i niepokoju związany z oczekiwaniem na wynik konkursu. Tym bardziej, że widzowie mieli możliwość oddania głosu na wykonawcę, który najbardziej przypadł im do gustu. Karteczki do głosowania zostały rozdane publiczności przed wejściem na salę widowiskową.

PAKA

Między występami grupowymi i indywidualnymi artystów prezentujących na scenie konkretne, przygotowane wcześniej scenariusz, odbywał się również wieczór gier improwizowanych. PAKA zadbała również o najmłodszych widzów zapraszając dzieci wraz z rodzicami na integralną, improwizowaną bajkę. Podsumowując cały cykl przedstawień, na koniec, zaprezentowali się najbardziej utytułowani i znani laureaci PAKI: Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Ani Mru-Mru.

Najbardziej utalentowani laureaci PAKI zostali wyróżnienie nagrodami. Grand Prix został przyznany kabaretowi FiFa-RaFa, I miejsce wywalczył Grzegorz Dolniak, II  miejsce Paulina Potocka ex aequo Kwiatkowski I Bank, a III miejsce  Szymon Łątkowski.

 

 

Skip to content