• 18 lipca 2024 23:35

“ZATRZYMAĆ CZAS – Aktywni Seniorzy Białołęccy”

gru 5, 2023 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

27 listopada 2023 roku o godz. 18:00 w MAL “Przystanek Porajów” w Warszawie -dzielnica Białołęka, odbyło się uroczyste zakończenie projektu fotograficznego “ZATRZYMAĆ CZAS – Aktywni Seniorzy Białołęccy”.

Na finisażu wystawy fotogramów zebrali się twórcy projektu – fotografowie oraz modelki i modele, czyli seniorzy z Białołęki, którzy zostali uwiecznieni na fotogramach, ze względu na swoją działalność społeczną. Po krótkim powitaniu gości wręczono osobom zaangażowanym w realizację całego przedsięwzięcia drobne upominki i podziękowania. Atmosfera całego wydarzenia była niezwykła. Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Widać to będzie na przedstawionych zdjęciach. Na zdjęciach widzimy fotografów, czyli Katarzynę Radecką, Katarzynę Paczóską, Annę Kociszewską -Wojdę, Elwirę Gmitrzuk-Ziętarską, Agatę Rząsowską-Grabicką, Dariusza Podniesińskiego, Krzysztofa Ziętkowskiego i Grzegorza Tomczyka. Nieobecni na finisażu twórcy to Anna Ulatowska i Ewa Tomasik-Karwowska. Modelami są osoby zasłużone w działalności na rzecz seniorów i wypada wymienić Danielę Fidurę, Elżbietę Piasecką, Andrzeja Olszewskiego, Małgorzatę Suską, Bożennę Ostolską, Tatianę Aksamit, Majkę Drozdowską, Krzysztofa Pelca, Barbarę Pacek oraz Danutę Moskwę. Pełna lista obejmuje 20 osób. Przemiłym akcentem jest pamiątkowe zdjęcie twórcy fotogramu ze swoim modelem/modelką, a w tle ich wspólne dzieło czyli fotogram.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia Miasto Stołeczne Warszawa, które w ramach Programu „Inicjatywy Sąsiedzkie” przekazało środki na realizację Projektu z budżetu m. st. Warszawy; Fundacja „Stocznia”, która realizuje Program „Inicjatywy Sąsiedzkie”; Wsparcia w realizacji projektu udzieliły nam również MAL „3 pokoje z kuchnią”, Białołęcki Ośrodek Kultury oraz MAL „Przystanek Porajów” Białołęka udostępniając nam przestrzeń do ekspozycji;
Pomoc w sfinansowaniu projektu zaoferowała również firma Novisa – dom w cenie mieszkania – Lider w budownictwie jednorodzinnym w Polsce.

Patronatem nasz projekt objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy Grzegorz Kuca.
Bardzo dziękujemy Pani Anna Majchrzak- Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Białołęka, która przyjęła nas w Urzędzie, wysłuchała i pokierowała nas w naszych działaniach.

Patronatu medialnego udzielił nam Magazyn Ogólnopolski „Głos Seniora” wydawany przez Stowarzyszenie MANKO.

Zdjęcia z finisażu – Anna Blatkiewicz
tekst – Katarzyna Radecka i Elwira Gmitrzuk-Ziętarska