• 25 lipca 2024 02:03

Jesienny Dzień Seniora w Malborku

lis 28, 2023 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

W czwartkowe popołudnie 23 listopada 2023 r. odbył się „Jesienny Dzień Seniora”. Na scenie wystąpiły Zespół „Bursztynki”, „Impuls”, „ Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, a także Zespół „Z górki” pod kierownictwem Pani Danuty Pozorskiej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół „Nutki szczęścia” pod kierownictwem Pana Aleksandra Barana z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Malborku.

Życzenia malborskim Seniorom złożyli Senator RP Pan Leszek Czarnobaj, Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski oraz Przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów Pani Lidia Kusz. Słowa uznania i podziękowania dla samorządu i malborskich seniorów za owocną współpracę w zakresie polityki senioralnej skierował listownie również Prezes Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego Pan Łukasz Salwarowski.

Podczas spotkania rozlosowane zostały drobne upominki podarowane m.in. przez Stowarzyszenie Manko, a na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka – tort z okazji „Jesiennego Dnia Seniora”, który symbolicznie pokrojony został przez Przewodniczącą Malborskiej Rady Seniorów i Burmistrza Miasta Malborka.

Partnerami „Jesiennego Dnia Seniora” byli Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Malborskiego Pan Mirosław Czapla, Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski, Stowarzyszenie Manko w Krakowie i Głos Seniora na czele z Prezesem Łukaszem Salwarowskim, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych na czele z Prezes Lidią Kusz, Polski Związek Niewidomych w Malborku na czele z Prezes Kazimierą Pliszke, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Malborku na czele z Przewodniczącym Ryszardem Łukowskim, Dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku Pani Joanna Żołdak oraz Dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Pan Krzysztof Andruszkiewicz.