• 19 maja 2024 10:36

Ponad 1100 łęczyckich seniorów wyrobiło Ogólnopolską Kartę Seniora

Miasto Łęczyca od ponad roku działa w programie Ogólnopolskiej Karty Seniora, w ramach której posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w wielu punktach w całej Polsce. Do tej pory ponad 1100 łęczyckich seniorów wyrobiło taką kartę. Przypominamy, że osoby, które jeszcze nie mają Ogólnopolskiej Karty Seniora, mogą składać wnioski o jej wydanie.

Co zrobić, aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Każdy senior, który ukończył 60 lat i jest mieszkańcem Łęczycy powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy. Takie formularze znajdują się na parterze Urzędu Miejskiego (ul. Marii Konopnickiej 14) Z wypełnionym formularzem wystarczy zgłosić się do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim (pokój nr 30). Można cieszyć się posiadaniem Ogólnopolskiej Karty Seniora.

W czym mi pomoże Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora, wydawana w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom, upoważnia posiadaczy takiej karty do otrzymania zniżek w punktach działających w ramach programu. Oznacza to, że zniżki przy zakupach będzie można otrzymać m.in. w aptekach, restauracjach, sanatoriach, uzdrowiskach czy sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. W samym województwie łódzkim funkcjonuje 113 punktów honorujących taką kartę.

W Łęczycy na tę chwilę jest pięć firm, które uwzględniają kartę seniora:

  • Kino Górnik,
  • Restauracja Agawa Łęczyca,
  • Restauracja Szarotka,
  • Nasz Naleśnik – Łęczyca,
  • PKS Sp. z o.o.

Autor tekstu: https://leczyca.naszemiasto.pl/

Skip to content