• 19 maja 2024 09:21

Gminny Dzień Seniora Gminy Małogoszcz

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Seniora Gminy Małogoszcz rozpoczęły się dość nietypowo, bo wykładem Przedstawiciela Stowarzyszenia “SursumCorda” Radcy Prawnego Grzegorza Kazimierskiego “Świadomy senior – bezpieczny senior”. Pan mecenas podzielił się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami w trakcie zawierania umów, dokonywania zakupów poza siedzibami firm, jak rozwiązywać problemy z nieuczciwymi dostawcami usług czy problemy związane z prawem spadkowym.

W sobotni wieczór sala widowiskowa małogoskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Mariusz Piotrowski wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło: Radnych Sejmiku Województwa, Starosty Jędrzejowskiego, Radnych Powiatu Jędrzejowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów oraz Dyrektora Domu Kultury złożyli życzenia zebranym z okazji Gminnego Dnia Seniora, a dla licznie zebranej publiczności wystąpili: Grupa Proscenium II z Włoszczowy, Klub Seniora z Leśnicy oraz kapela Kamila Połonka z Potoka Wielkiego.

Spektakl pt. „Być kobietą to nie grzech” którego twórcą i reżyserem jest Zbigniew Woldański dzięki ciekawym tekstom, kunsztowi aktorskiemu jak i scenografii, skłonił widza do zastanowienia się nad trudnymi tematami i emocjami, potrafił poruszyć ludzkie serca, publiczność nagrodziła owacją na stojąca.

Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa prac przygotowana przez uczestników zajęć Klubu Seniora w Leśnicy!

Skip to content