• 19 maja 2024 22:44

Międzypokoleniowy marszobieg po zdrowie w Gdowie

30 seniorów z Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku promowało wczoraj aktywność fizyczną osób starszych w ramach kampanii Aktywny Senior po 60-tce.  W rekreacyjnym  marszu uczestniczył również pan Marek Pilch -Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora, który jest organizatorem akcji. Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy dyplom, a niektórzy nawet pamiątkowe puchary i medale.

Po Marszu Seniorzy spotkali się w Centrum Kultury w Gdowie na wykładzie dotyczącym ogromnej roli aktywności fizycznej osób starszych. O swoich doświadczeniach opowiadał prowadzący spotkanie pan Marek Pilch, który swoją aktywność fizyczną  rozpoczął w wieku 56 lat, a dziś jest maratończykiem, wielokrotnym medalistą i Mistrzem Polski Dziennikarzy, zarówno na krótkich dystansach 400, 800 m, jak i na 3, 5 i 10 km .

W spotkaniu wziął również udział Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który pogratulował uczestnikom zaangażowania, złożył życzenia z okazji  Dnia Seniora, a jednocześnie z rąk pana Marka Pilcha odebrał dla Gminy Gdów Certyfikat „Solidarni z Seniorami-razem damy radę” przyznany przez Stowarzyszenie MANKO  i Głos Seniora.

Serdecznie gratujemy Seniorom ich aktywności!

Skip to content