• 22 maja 2024 09:53

Za nami SENIORALIA 2023 w Bielawie!

W Bielawie na Placu Wolności przed Urzędem Miejskim Miejskim w dniu 30 września rozpoczęły się tegoroczne SENIORALIA. Symbolicznego przekazania kluczy do miasta, dokonał na ręce Bielawskich Seniorów, Burmistrz Miasta dr Andrzej Hordyj.

Tego dnia mogliśmy oglądać barwną Paradę Kapeluszy, która ulicami miasta, w towarzystwie Bielawskiej Kapeli Podwórkowej, przeszła w radosnym orszaku do parku, gdzie odbyła się impreza plenerowa.

Podczas imprezy bielawskim seniorom rozdano ufundowane przez Burmistrza Miasta  „Karty Życia Głosu Seniora”. Karty te zawierają najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach z najbliższymi.

Pierwszy dzień obchodów zakończył się specjalnym „setem muzyczny” w wykonaniu DJ Wiki. Nikogo nie trzeba było namawiać do wejścia na parkowy parkiet.

Kolejnego dnia, w niedzielę 1 października odbyła się specjalna msza w intencji bielawskich seniorów celebrowana przez Biskupa seniora ks. bs. Ignacego Deca. Po mszy seniorzy zostali zaproszeni do Domu Parafialnego na koncert „Dzieci seniorom” przygotowany przez uczniów z bielawskich szkół.  W godz. popołudniowych “Śląskie szlagiery” zaprezentowali w Teatrze Robotniczym: Bożena Mielnik i Grzegorz Poloczek z zespołem.

Poniedziałek 2 października przebiegał pod hasłem aktywności fizycznej i nie tylko: Odbyły się różnego rodzaju międzypokoleniowe potyczki sportowo-rekreacyjne, gra miejska oraz Zumba 60+.

We wtorek 3 października powiało historią, ponieważ pod hasłem „Bielawa moja ojczyzna” odbyły się wędrówki historyczne po Bielawie.

Środę 4 października można było spędzić w Teatrze Robotniczym, gdzie nasi seniorzy uczestniczyli w wykładach m.in.: „Życie zaczyna się po sześćdziesiątce”, „ Bezpieczny senior”, „Senior na drabinie zaangażowania społecznego”. W tym dniu nie zapomniano o Paniach, nasze seniorki zaproszone zostały na dzień mody i porad kosmetycznych. Celem spotkań była również integracja.

Czwartek 5 października upłynął na miłej zabawie. Przy Zespole Ośrodków Wsparcia odbył się poranny Bal Senioralny, do którego przygrywała Bielawska Kapela Podwórkowa. Ta impreza to również integracja naszych seniorów. Oni bawią się fantastycznie!

Piątek i sobota to ponownie spotkania w Teatrze Robotniczym. Do południa seniorzy uczestniczyli w specjalnym seansie filmowym, a wieczorem obejrzeli spektakl muzyczny przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca POLONEZIAKI – “Śtyry mile za Bielawą”. 

W sobotę 6 października miało miejsce podsumowanie Senioraliów. W Teatrze Robotniczym wręczone zostały nagrody dla zwycięzców w konkursie: “Na kolorowy kapelusz”, “Moja babcia i mój dziadek” oraz na najlepszy wypiek piernikowy. Na zakończenie dnia Koncert gwiazdy wieczoru pana Zbigniewa Zaranka – zwycięzcy programu “The Voice Senior” zgromadził liczne grono mieszkańców Bielawy oraz gości.

Całość zakończyły działania prozdrowotne, tzw. “Biała niedziela dla seniorów”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, natomiast wieczorem w kościele pw. Bożego Ciała odbył się koncert sopranistki Dominiki Zamnary.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok! 

Skip to content