• 17 kwietnia 2024 05:17

III Wałeckie Dni Seniora

III Wałeckie Dni Seniora przechodzą do historii. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Patronat medialny zapewniła Gazeta Wałecka, natomiast patronat honorowy sprawował Urząd Marszałkowski.

Przez cały tydzień wiele się działo i każdy senior mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i godnego uwagi.

W tym roku w sposób szczególny wyrózniono i uhonorowano seniorów sportowców, trenerów i działaczy sportowych, a Muzeum Ziemi Wałeckiej przygotowało niezwykłą wystawę fotograficzną, pt. ” Sport jako pasja i sposób na życie”

Szczególnym dniem była inauguracja III Wałeckich Dni Seniora. Wyróżnionych seniorów wałeckiego sportu uhonorował prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Pan Stanisław Kopeć, natomiast na piękny program słowno-taneczny, pt. “Inwazja Seniorów” zaprosiły Panie: Danusia Antosz i Danusia Hofman.

Ambasador Głosu Seniora Pan Marek Pilch prekazał na ręce burmistrza miasta Wałcz Panu Maciejowi Żebrowskiemu Certyfikat Głosu Seniora “Solidarni z Seniorami” oraz wygłosił wykład pt”Aktywnośc Sportowa po 60-tce”.

W gościnnych murach PCKZiU, w pięknej, nastrojowej scenerii odbył się wieczór poezji pt. “Międzypokoleniowe spotkanie poetyckie”, przygotowany przez Panią Janinę Bezler , wspaniałych nauczycieli i dyrektora, Pana Piotra Filipiaka oraz uczniów tej niezwykłej szkoły.

Aktywni seniorzy zameldowali się na przystani Tawerna by poćwiczyć na trawie, pod czujnym okiem instruktorki, a następnie wyruszyć na rajd rowerowy i pieszy z kijkami. Chętni przepłynęli się stateczkiem po jeziorze. Dzień, pod hasłem, aktywny senior na łonie natury, zakończył się tańcami i śpiewaniem biesiadnych piosenek przy akompaniamencie zespołu Edzio Band.

W muzyczną podróż udali się seniorzy, miłośnicy muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej, pt. “Przetańczyć całą noc”, z artystami zespołu Arte Con Brio z Bydgoszczy.

Wałeckie Dni Seniora zakończyły się seansem DKF- kino seniora.

Zapraszam na fotograficzne wspomnienia III Wałeckich Dni Seniora.

Autor tekstu: Henryka Duszek-Grabowska

Skip to content