• 13 kwietnia 2024 01:19

Relacja z wydarzenia “Apiturystyka Szansą Rozwoju Sądecczyzny”

2 września 2023 roku w Nawojowej odbyła się Konferencja pod tytułem “Apiturystyka Szansą Rozwoju Sądecczyzny” w ramach wystawy AGRO Nawojowa.

Uczestnicy brali udział w wielu prelekcjach, takich jak :

– jak wykorzystać lokalną tradycję, lokalne bogactwo i na tej podstawie  zbudować tożsamość regionu i silną markę (Olga Gałek – specjalista ds. budowania marek lokalnych)

– o budowaniu silnej marki „Sądeckie” jako wsparcia lokalnej branży turystycznej na przykładzie działań Powiatu Nowosądeckiego (sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk)

– założeniach i osiągnięciach Miodnego Szlaku oraz o przykładach wykorzystania lokalnej historii związanej z pszczelarstwem i apiterapią i na tej kanwie zbudowania modelu biznesu (prezes Renata Stelmach)

– co konsument powinien wiedzieć o miodzie oraz czym się kierować przy jego zakupie (dr Ewa Waś – ekspert w zakresie badania produktów pszczelich)

– o współpracy uczelni wyższych w zakresie badania jakości produktów pszczelich i publikowania badań, jako przykładu działania na rzecz rozwoju regionu (Marek Zborowski – ANS w Nowym Sączu)

Wydarzenie przyciągnęło w szczególności pszczelarzy i mieszkańców Sądecczyzny, którzy mogli posmakować różne rodzaje miodów.

Ważnym elementem spotkania było wręczenie firmom certyfikatów uprawniającyc do używania marki Miodny Szlak.

Konferencja “Apiturystyka Szansą Rozwoju Sądecczyzny” w Nawojowej odbyła się m.in. pod patronatem medialnym Głosu Seniora.

Skip to content