• 15 kwietnia 2024 14:10

Kolbudy Senior Challenge 2023

Kolbudy Senior Challenge 2023 w naszym partnerskim samorządzie Gmina Kolbudy należącym do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

W dniu 24 sierpnia 2023r. już po raz czwarty na boisku w Kolbudach odbyło się wydarzenie sportowo-rekreacyjne dla Seniorów Kolbudy Senior Challenge 2023.

W tym roku w sportowej rywalizacji, ale także integracji i dobrej zabawie udział wzięło 120 seniorów z gmin województwa pomorskiego: Gminy Kolbudy, Gminy Przywidz, Gminy Trąbki Wielkie, Miasta Sopot i Miasta Gdańsk – w sumie 9 drużyn.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Kolbudy – uczestnicząca w programie Gmina Przyjazna Seniorom oraz Gdańska Fundacja “I Ty Możesz Wszystko”.

Jak co roku, patronem medialnym wydarzenia był Głos Seniora, który także ufundował nagrody dla uczestników “najwcześniej urodzonych”. W tym roku nagrody te trafiły do Pani Brygidy Plombon (lat 91) z DPS Polanki w Gdańsku-Oliwie i Pana Zdzisława Szczygieł (lat 88) z DDP Wajdeloty z Gdańska-Wrzeszcza.

Nagrody wręczała Sekretarz Rady ds. Polityki Senioralnej przy MRiPS, Ambasadorka Głosu Seniora Anita Richert-Kaźmierska.

Wielkie Gratulacje dla wszystkich uczestników i Organizatorów”.

Skip to content