• 19 lipca 2024 13:16

Inauguracja programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora w Gmina Siekierczyn.

W dniu 25 czerwca 2023 r. na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zarębie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą: „Pałacowe spotkania z historią”, mająca charakter kulturalno – edukacyjny.

W trakcie imprezy zaprezentowano bogaty program kulturalno – artystyczny, mający za zadanie przybliżenie przybyłym gościom i mieszkańcom Gminy Siekierczyn okres, który w historii jest określany mianem Belle époque.

Zorganizowane przedsięwzięcie było okazją do uroczystej Inauguracji przystąpienia Gminy Siekierczyn do programu „Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora”, podczas której Ambasador Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraMarek Pilch, wręczył Włodarzowi Gminy Skierczyn Panu Dariuszowi Furdykoń certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”.

Z kolei lokane firmy, które dołączyły do programu i oferują zniżki posiadaczom Ogólnopolska Karta Seniora, otrzymały certyfikaty Firmy Przyjaznej Seniorom. Były to:

  • JASKOT Spółka z o.o.,
  • ADM CHORBOTOWICZ Spółka Jawna,
  • Garden – Mix Piotr Latkowski,
  • Sklep Spożywczy PSS „SPOŁEM” w Lubaniu.

Przedstawiciele Seniorów z terenu Gmina Siekierczyn otrzymali też Ogólnopolskie Karty Seniora wręczone przez Wójta Gminy Siekierczyn – Pana Dariusza Furdykoń.

Realizatorem ww. programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siekierczynie, gdzie Seniorzy Gminy Siekierczyn mogą wnioskować o bezpłatne wydanie Ogólnopolskich Kart Seniora.

Gratulujemy i mamy nadzieję na owocną współpracę

Źródło informacji: https://www.siekierczyn.pl/a,460,uroczysta-inauguracja…