• 14 lipca 2024 06:35

Piknik rodzinny w naszym partnerskim samorządzie Gmina Kazimierza Wielka

Piknik odbył się 24 czerwca. Organizatoram byli Gmina Kazimierza Wielka, OSP i KGW Chruszczyna Wielka. Na pikniku obecni byli mieszkańcy, w tym wiele seniorów.

Piknik odbył się z udziałem Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora. Ambasador stowarzyszenia Pan dr Marek Pilch wygłosi prelekcję na temat kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać.

Po zakończonej prelekcji na ręce W-ce Burmistrza P. Łukasza Maderak został przekazany certyfikat z przeprowadzonej kampanii.

Przybyłe dzieci otrzymały tomiki bajek polsko-ukraińskich napisanych przez seniorów wyłonionych w konkursie dla bajkopisarzy. Konkurs organizowało Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora.

A każdy z seniorów otrzymał wydanie pisma „Głos Seniora”. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, którzy przybliżyli uczestnikom pikniku wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zagrożenia osób starszych i samotnych.

Na wszystkich uczestników przygotowany był poczęstunek. Panie z KGW Chruszczyna Wielka i Panowie z OSP Chruszczyna Wielka dbali by każdy mógł spróbować przygotowanych przez nich potraw.

To była miło spędzona sobota, mimo deszczowej pogody. Uczestnikom festynu humory dopisywały. Śmiechu i zabawy nie było końca. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w festynie śpiewając różne przyśpiewki i pieśni oraz zapraszali przybyłych do wspólnego biesiadowania. Festyn rodzinny był świetną okazją do spędzenia czasu w przyjemny sposób.