• 19 lipca 2024 14:34

Radosny i tłumny festyn rodzinny w Mielcu

Dorośli i dzieci świetnie bawili się w niedzielę na placu obok Szkoły Podstawoej nr 13 w Mielcu na festynie międzypokoleniowym. Pogoda dopisała, słychać było muzykę, widać radość i uśmiechy biesiadujących.

Klub Seniora “Natura” wspólnie z Radą Osiedla Dziubków zorganizowali w niedzielę (18 czerwca) festyn rodzinny przy szkole podstawowej nr 13 w Mielcu.

Na rodziny z dziećmi czekało wiele atrakcji, występy mieleckich artystów, konkursy z nagrodami, grill oraz zabawy taneczne. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca “Rzeszowiacy” im. Janusza Mejzy Stowarzyszenie Seniorów, Mielecka Kapela Podwórkowa, Klub Seniora “Natura”, Dziecięcy Zespół Tańca “Ziemia Mielecka”, formacja taneczna “Gracja”, a także grupa teatralno- kabaretowa Senior Show i Jazz Station.

– To pierwszy tego rodzaju festyn, na którym zorganizowaliśmy zajęcia dla ludzi w różnym wieku – mówiła Janina Tomczyk z Klubu Seniora Natura. – A wszystko po to, żeby dzieci, młodzież zbliżyła się do starszych i odwrotnie. Serdezczne podziękowania kierujemy na ręce prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego i starosty powiatu mieleckiego Stanisława Lonczaka. Nie zapominamy także o naszym Przewodniczącym rady osiedla Krzysztofie Gaweł i Sławomirze Gaweł, którzy zasponsorowali dla członków naszego klubu pobyt w Komorze Normobarycznej.

Podczas festynu po raz pierwszy został zrealizowany projekt “wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”, w którym dzieciaki poznały dawne podwórkowe gry i zabawy. Nie zabrakło również stoisk Nadleśnictwa Mielec, Fundacji Impuls. Wśród najmłodszych najbardziej cieszyło się powodzeniem budowanie osiedla z klocków. Wśród uczestników z rąk do rąk krązyło pismo “Głos Seniora”, które było ogólnodostępne na całym wydarzeniu.

Organizatorzy zapewniają, że to był pierwszy ale na pewno nie ostatni taki Festyn Rodzinny.