• 18 lipca 2024 23:19

Masz dość połączeń ze SPAMem? Poznaj sposób, by je ograniczyć!

cze 19, 2023

Telemarketerzy, próbujący zaoferować nam ubezpieczenie, bezpłatną prezentację, fotowoltaikę czy komplet garnków w rewelacyjnej cenie potrafią być naprawdę denerwujący szczególnie wtedy, gdy czekamy na ważny telefon lub odbieramy niechciane połączenia po kilka razy dziennie. Czy jest sposób, aby ograniczyć liczbę takich telefonów ze SPAMem? Tak! Poznasz go, czytając poniższy artykuł.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy prowadzisz działalność gospodarczą, Twój numer telefonu najprawdopodobniej znajduje się w bazach danych firm, które dzwonią nałogowo, nachalnie proponując coraz ciekawsze produkty lub usługi. Niestety, usunięcie swojego numeru z sieci nie jest prostym zadaniem, ale istnieje inny sposób na ograniczenie połączeń od telemarketerów, oszustów czy automatów reklamowych. Dowiedz się, jak to zrobić!

Sprawdź, kto dzwonił – szybko i za darmo

Wyszukiwarki numerów telefonu używane są nie tylko przez firmy, które dzwonią, by sprzedać nam swoje produkty lub zaoferować usługi. Tego typu urządzenia mogą działać także w drugą stronę. Każdy użytkownik internetu może samodzielnie sprawdzić, co to za numer dzwoni lub dzwonił na jego numer telefonu. Wystarczy wejść na stronę: https://infonumer.pl/ i w polu wyszukiwania wpisać numer telefonu, który wyświetlił się na Twoim wyświetlaczu.

Wyszukiwarka numerów telefonu nie tylko pozwala sprawdzić, czy konkretny numer należy do osoby prywatnej, czy do firmy zajmującej się telemarketingiem. Strona infonumer.pl to także zbiór opinii na temat konkretnych numerów telefonu dodawanych przez osoby prywatne. Dzięki temu wpisując konkretny numer telefonu w polu wyszukiwania, zyskujesz dostęp do komentarzy innych osób, które już odebrały podobny telefon i wiedzą, czy warto go zablokować.

Sprawdź numer i blokuj połączenia SPAM

Aby sprawdzić, kto kryje się za konkretnym numerem telefonu i ewentualnie zablokować dręczący Cię numer, nie musisz za każdym razem otwierać strony infonumer.pl w przeglądarce internetowej. Możesz także pobrać aplikację na telefon pod nazwą “Kto dzwonił? Filtr połączeń”. Dzięki niej Twój telefon na bieżąco będzie wyświetlał informację o numerach, które uznawane są za SPAM, a nawet automatycznie odrzucał połączenia od numerów niebezpiecznych.

Aplikacja “Kto dzwonił?” to także możliwość oceny konkretnego numeru jako dobry lub zły dla ochrony innych użytkowników. Podczas korzystania z aplikacji na swoim telefonie będziesz mieć także możliwość zapisania poszczególnych numerów na czarnej liście i zadecydowania o tym, czy połączenia takie mają być automatycznie odrzucane. Od tej pory niechciane połączenia od telemarketerów, sprzedawców fotowoltaiki, ankieterów czy oszustów nie będą już Cię nękać.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz tradycyjny sposób korzystania ze strony infonumer.pl, czy pobierzesz aplikację na swoje urządzenie, możesz ochronić się przed SPAMem i niechcianymi połączeniami zupełnie za darmo. Sprawdź działanie portalu i aplikacji już teraz!