• 13 kwietnia 2024 03:26

Dojrzały Smak Przygody – terenowe warsztaty dla seniorów

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku już po raz 18 zaprasza seniorów do wspólnych wędrówek w ramach cyklu „Dojrzały Smak Przygody”. Aktywni seniorzy mają okazję do grupowego poznawania z kompetentnymi przewodnikami wielu atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych.

Lista tematów jest obszerna i interesująca, m.in.: Wrzeszcz – parki publiczne Gdańska, kościerska rynna polodowcowa, gdyńskie lasy, pomniki przyrody Lasów Sopockich, krajobrazy Pobrzeża Kaszubskiego, źródła Potoku Rynarzewskiego, zioła wokół jeziora Dąbrowskiego, Lasy Mirachowskie – torfowiska i źródliska, jary i zbocza gdańskiej dzielnicy Siedlce, Dolina Raduni –  piękno elektrowni wodnych, torfowiska Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Dolina Kulawy, NordicWalking w Rezerwacie Kępa Redłowska w Gdyni, zespół dworsko-krajobrazowy Kolibki w Orłowie.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 14 czerwca, cykl zakończy się 27 września 2023 roku.

W tym roku będziemy wędrować w różne dni tygodnia, przeważnie będą to środy. Oferta jest różnorodna, od krótkich i łatwych spacerów po płaskim terenie po kilkugodzinne i kilkunastokilometrowe wędrówki trudniejszymi szlakami – informuje Jowita Kurach, kierownik CIiEE Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowychw Gdańsku.

Warsztaty realizowane są dzięki wsparciu województwa pomorskiego. Dla uczestników spotkań są bezpłatne, jedynym kosztem jest dojazd.

Fot.CIiEE (https://ciee-gda.pl/ciee-aktualnosci/dojrzaly-smak-przygody-cykl-warsztatow-terenowych-dla-seniorow-2023/)

Skip to content