• 29 lutego 2024 17:22

Zadbaj o swoje mięśnie po 55. roku życia!

cze 13, 2023 #aktywność, #Senior, #seniorzy

Cześć, Kochana Silver Generation!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami ważnym przesłaniem. Wiem, że wiele osób w wieku powyżej 55. roku życia zastanawia się, czy warto angażować się w aktywność fizyczną, aby zadbać o swoje mięśnie. Moja odpowiedź brzmi: TAK!

Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia, niezależnie od wieku. To nie tylko o dobrej kondycji, ale również o zdrowiu naszych mięśni. Regularne ćwiczenia mają wiele korzyści dla naszego organizmu, a w szczególności dla mięśni:

 • Wzmocnienie mięśni: Regularne ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie, co ma znaczenie dla utrzymania siły i funkcjonalności przez dłuższy czas.
 • Lepsza postawa: Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy, co może przeciwdziałać bólowi pleców i problemom z kręgosłupem.
 • Ochrona przed utratą masy mięśniowej: Z wiekiem nasza masa mięśniowa naturalnie maleje. Aktywność fizyczna może pomóc w zachowaniu zdrowych mięśni i zapobieganiu utracie masy mięśniowej.
 •  Lepsza równowaga i koordynacja: Ćwiczenia siłowe i równoważne są doskonałe dla poprawy równowagi i koordynacji, co z kolei przyczynia się do większej stabilności i mniejszego ryzyka upadków.
 • Dobre samopoczucie: Regularna aktywność fizyczna wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. To oznacza, że ćwiczenia nie tylko wpływają na nasze mięśnie, ale również na nasze samopoczucie i ogólną jakość życia.

Nie ma znaczenia, czy zaczynasz od prostych ćwiczeń na macie, pływania, spacerów czy treningów siłowych. Ważne jest, że podejmujesz regularne aktywności, które angażują Twoje mięśnie i sprawiają, że czujesz się dobrze!

Jeśli potrzebujesz wsparcia, zastanawiasz się, jak zacząć lub chcesz dołączyć do grupy osób o podobnych celach, serdecznie zapraszam do naszego klubu aktywnych seniorów. Razem będziemy motywować się i czerpać radość z treningów!

Zadbajmy o nasze mięśnie, bo zasługujemy na siłę i zdrowie w każdym wieku!

Dołączcie do Klub Aktywnych!

Zyskaj 10% rabatu na abonament w Klubie Aktywnych z Ogólnopolską Kartą Seniora z kodem OKS2023! Kod należy wpisać na stronie ineternetowej aby otrzymać zniżkę.

Klub Aktywnych to platforma do ćwiczeń online dla osób 55+

Klub Aktywnych to więcej niż sport 

To dobre samopoczucie, sprawność fizyczna oraz towarzystwo rówieśników. 

Dzieje się to za sprawą wykwalifikowanych trenerów, którzy przygotowali odpowiednie do Twojego wieku ćwiczenia oraz spotkania tematyczne

Dajemy wigor i radość z życia

Co nas wyróżnia:

 • Na platformie masz dostęp do ćwiczeń online nadawanych na żywo od poniedziałku do piątku
 • Znajdziesz tu ćwiczenia ogólno wzmacniające, zdrowy kręgosłup, fizjoprofilaktykę, ćwiczenia na krześle, pilates, jogę
 • W czterotygodniowym abonamencie masz do wyboru ponad 60 treningów 
 • Możesz uczestniczyć we wszystkich treningach/spotkaniach
 • Nie podpisujesz żadnej umowy, opłacając abonament otrzymujesz dostęp do ćwiczeń
 • Masz wsparcie opiekunek treningów  i doradców
 • Zapisując się na treningi np. na cały tydzień, otrzymasz przypominającego smsa pół godziny przed  rozpoczęciem treningu. 

Dołącz już dziś i zacznij dbać o swoje zdrowie i aktywność.

Skip to content