• 18 lipca 2024 22:02

Targi BookGame 2023 – podsumowanie

Takiego wydarzenia w Małopolsce jeszcze nie było! Ponad 60 wystawców z grami planszowymi, zabawkami edukacyjnymi i kreatywnymi, książkami i komiksami, premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych, spotkania z autorami i twórcami gier, Games Room o powierzchni 4 000 m2 z największą wypożyczalnią gier w Polsce, sesje RPG z Mistrzami Gry, ponad 30 turniejów z nagrodami, Dziecięca Strefa Warsztatowa, akcja Gra za Grę, planszówkowy speed dating, strefa prototypów, strefa szachowa, spotkania branżowe i szkolenia dla działów HR – to tylko kilka z atrakcji pierwszej edycji BookGame – imprezy organizowanej 12-14 maja w EXPO Kraków przez Targi w Krakowie.

Głos Seniora objął wydarzenie patronatem medialnym.

Największa w Polsce przestrzeń do grania!
Targi w Krakowie wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Miłośników Gier Planszowych Gralicja i wypożyczalnią gier Dragonus w ramach BookGame przygotowali największą w Polsce przestrzeń do grania – Games Room o powierzchni 4000 m2, który pomieści 1200 graczy. W Games Roomie uczestnicy skorzystali z bezpłatnej Wypożyczani Gier, w której znalazło się ponad 1000 gier planszowych oraz niedostępne w sprzedaży „białe kruki”: Boże Igrzysko, Kemet, Najeźdźcy z północy, Starcraft, Runewars, Szogun, Eufrat i Tygrys, Anachrony, Kupcy i korsarze, Pupile podziemi, Wiedźmin. Ponadto można było spróbować swoich sił, wybierając grę z „Gralicyjnej 20-tki” – bestsellerów targowych polecanych przez wydawców gier planszowych.

W tym roku Targi odwiedziło:

  • 7870 osób
  • 101 wystawców
  • ponad 50 akredytowanych dziennikarzy i twórców internetowych

Podczas Targów BookGame odwiedzający mogli odwiedzić takie strefy jak:
– Strefa Wystawców w Hali Wisła
– Strefa Speedcubingu
– Strefa Gier Bitewnych
– Strefa gier RPG
– Strefa Szachowa
– Strefa Prototypów
– Strefa VR
– Strefa akcji Gra za Grę
– Dziecięca strefa warsztatowa, w tym strefa konstruktora i kino Treflików
– Sale turniejowe i seminaryjne
– Games Room z Wypożyczalnią Gier

oraz skorzystać z kilku punktów gastronomicznych:
– Restauracji Galicja
– Kawiarni Wisła, Kawiarni Dunaj, CoffeeOnBoard
– Good Lood
– Bubble Tea

Wystawcy
– 101 wystawców
– 76 stoisk

– Wydawcy gier planszowych
– Wydawnictwa książkowe i komiksowe
– Producenci klocków, zabawek edukacyjnych i kreatywnych
– Producenci puzzli
– Producenci akcesoriów związanych z grami
– Media ogólnopolskie i branżowe

Targi BookGame zostały opracowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Podczas wydarzenia można było zobaczyć stoiska zarówno dużych wydawnictw, jak i tych bardziej niszowych. Oferta trafiła do najmłodszych i tych starszych, do zaawansowanych planszówkowiczów i tych początkujących. Do geeków, rodzin z dziećmi i grup znajomych.