• 20 kwietnia 2024 12:18

Inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom w Ścinawie

Ścinawa przyjazna seniorom!

W piątek 31 marca w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyła się inauguracja Programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem Krystianem Kosztyłą i przewodniczącym ścinawskiej rady Markiem Szopą na czele, ambasador Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora Marek Pilch, komendant Komisariatu Policji w Ścinawie Łukasz Ziemba, a także przedsiębiorcy i instytucje działające na obszarze gminy, które już zdecydowały się zostać Firmami Przyjaznymi Seniorom. Oczywiście nie zabrakło także licznie przybyłych seniorów.

W trakcie uroczystości burmistrz Ścinawy odebrał certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom, a następnie wręczył pierwszym mieszkańcom Ogólnopolskie Karty Seniora.

Z kolei lokalne firmy i instytucje, które zaczęły honorować Ogólnopolska Karta Seniora otrzymały certyfikat Firmy Przyjaznej Seniorom.

Ze Ścinawy do programu dotychczas przystąpili:

  • Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie (10% zniżki na zabiegi fizjoterapeutyczne; 10% zniżki na zakup sprzętu medycznego nie objętego refundacją ze środków publicznych; 10% zniżki na usługi pielęgniarskie; 5% zniżki na badania laboratoryjne),
  • Urszula Noszczyńska Fotografia (50 % zniżki),

Spotkanie było również okazją do przekazania ważnych informacji dotyczących tego jak nie dać się oszukać, na co seniorzy mają zwracać uwagę przy coraz częstszych próbach i nowych metodach wyłudzeń. Krótki wykład dotyczący naszej kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać poprowadził dr Marek Pilch.

Serdecznie gratulujemy przystąpienia do naszego programu i mamy nadzieję na owocną współpracę.

Foto: Urszula Noszczyńska.

Skip to content