• 19 czerwca 2024 15:50

Głos Seniora wspólnie z Koalicją „Na pomoc niesamodzielnym” zorganizował I edycję ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś podczas konferencji „Profilaktyka 40+. Jak uniknąć niesamodzielności” w mieście Olsztyn, ktorej celem jest prezentacja korzyści wynikających z tworzenia i realizacji programów profilaktyki zdrowotnej, zachęcenie samorządów do samodzielnego tworzenia takich programów oraz przekazanie praktycznych wskazówek w tym obszarze.

Lauretami zostali:

1 miejsce: Gmina NadarzynDariusz Zwoliński – Wójt Gminy Nadarzyn

2 miejsce: Miasto HrubieszówMarta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa. W imieniu Pani Burmistrz nagrodę odebrał Kacper Pietrusiewicz.

3 miejsce: Miasto Chęciny i Gmina Chęciny – Robert Jaworski – Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny

ex aequo Gmina Dębno – Wiesław Kozłowski -Wójt Gminy Dębno

Wyróżnienia:

Miasto RzeszówKonrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Miasto PrzemyślWojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśla

Miasto Radzyń Podlaski – Radzyń Podlaski Info, Urząd Miasta Radzyń Podlaski – Jerzy Rębek – Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia nadesłane do nas przez samorządy z całej Polski! Celem Konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie” było wyróżnienie i promocja gmin, powiatów i samorządów wojewódzkich wspierających ochronę i promocję zdrowia. Pragnęliśmy zwiększyć zainteresowanie opinii publicznej, mediów, inwestorów, a także innych samorządów działalnością JST w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia. Konkurs polegał na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego opisującego największe osiągnięcia Samorządu w zakresie ochrony i promocji zdrowia w latach 2019-2022.

Gratulujemy zwycięscom, pozdrawiamy nasze nagrodzone Gmina Przyjazna Seniorom oraz włodarzy gmin.

Już teraz zapraszamy wszystkie samorządy do brania udziału w planowanej kolejnej edycji konkursu oraz śledzenia dalszej współpracy Głos Seniora i Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”.

Pozdrawiamy:

Stowarzyszenie MANKO

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego

Solidarni z Seniorami– Razem Damy Radę

Stop Manipulacji – nie daj się oszukać

Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”

Centrum Medyczne MCC