• 19 czerwca 2024 16:36

Telewizja Bydgoszcz promuje aktywność seniorów

Tradycyjnie jak w każdy czwartek grupa kilkudziesięciu zapalonych „kijkowiczów” wybrała się na spacer do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. To członkowie sekcji nordic walking działającej  przy Kazimierzowskim UTW. Pogoda jak na początek marca była wręcz rewelacyjna. Na niebie nie pokazała się ani jedna chmurka. Temperatura w słońcu przekraczała 10 st. C.

Meta marszu miała miejsce w Myślęcinku. Spotkaliśmy się w sympatycznej restauracji o mylącej nieco nazwie „STODOŁA”. Wnętrze lokalu w niczym nie przypomina wzmiankowanej stodoły. Jest jasne, przytulne  i przestronne. Dodatkowo przesympatyczny pan Łukasz zwijał się jak w ukropie serwując zimne i gorąc napitki -mówi Lila Kazubowska.

– Przysłowiową „wisienką na torcie” na zakończenie marszu była wizyta Telewizji Bydgoszcz. Ekipa filmowa ZBLIŻEŃ pod kierownictwem red. Marceliny Bociek nagrała z seniorami  materiał poświęcony aktywności w wieku późnej dorosłości –wspomina  Bożena Sałacińska, przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.