• 27 lutego 2024 17:38

Sukces XX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie

lut 14, 2023 #Mielno, #Zlot Morsów

Sukces XX. Miedzynarodowy Zlot Morsów w naszym partnerskim samorządzie Gmina Mielno należącym do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora

Zlot odbył się w dniach 09.02 – 12.02.2023. Organizoatorami było Miasto Mielno i Centrum Kultury w Mielnie. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę 8893 osób! Do Mielna przyjechały morsy z różnych części Polski oraz z Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Jak podaje organizator, to “najprawdopodobniej największe” spotkanie miłośników lodowatych kąpieli na świecie.

Uczestnicy zlotu brali udział w wielu różnych konkurencjach sportowych. Dostępna była również strefa saun. Odbyły się dwa bale oraz liczne biegi i warsztaty.

Najstarszym uczestnikiem zlotu był 81-letni Pan Ryszard należący do Rzeszowski Klub Morsów Sopelek w naszym partnerskim samorządzie Miasto Rzeszów, a najstarszą uczestniczką – 96-letnia Pani Krystyna z klubu Zdrowe Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle.

Zapraszamy na stronę Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie oraz https://bit.ly/Wyniki_Mistrzostw, gdzie można znaleźć wyniki Mistrzostw.

Źródło zdjęć: Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie

Serdecznie gratulujemy naszemu partnerskiemu samorządowi zorganizowania wydarzenia i pozdrawiamy Panią Olgę Roszak-Pezała – Burmistrz Mielna, Centrum Kultury w Mielnie, Gmina Mielno!

Skip to content