• 23 czerwca 2024 20:29

RELACJA z pierwszego dnia 13. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju

Pierwszego dnia odbyły się sportowe zmagania reprezentacji szkół z całej Małopolski, których hasło brzmiało “Aktywny Małopolanin”. Dodatkowo zorganizowano jeszcze pięć biegów, z czego trzy przeprowadzone były w ramach Iron Run – najbardziej wymagającej etapówki tego biegowego wydarzenia, które już drugi rok z rzędu odbywa się w Piwnicznej-Zdroju.

Do Miasteczka wkroczył bowiem wielki korowód uczestników Festiwalu Lachów i Górali, który odbywa się równocześnie z Festiwalem Biegowym. Kilkadziesiąt zespołów folkowych z Polski, Rumunii, Węgier i Słowacji występowało na festiwalowej scenie, prezentując licznie zgromadzonym widzom muzykę, taniec i zwyczaje swoich karpackich regionów.

W Miasteczku Biegowym w tym roku na gości czekały:

  • Strefa Chillout – przestrzeń dla osób potrzebujących wypoczynku;
  • Strefa Dziecka – pełna zabaw i konkursów z nagrodami;
  • Strefa Expo – oferująca wszystko czego biegacz (i każdy lubiący aktywy wypoczynek) zapragnie;
  • Strefa Rowerowa – do Miasteczka zawitała po raz pierwszy, a gościom oferowała przejażdżki rowerami elektrycznymi.

Strefa gastronomiczna oferowała w tym roku szereg możliwości. Dla fanów słodyczy czekała lodówka pełna lodów Koral, ale również ciężarówka firmy Wawel, która nie była jedynie mobilną strefą słodkości… Na swoich gości czekała z magicznym światem pełnym gier i aplikacji! Całości dopełniały food trucki oraz kawiarnie mobilne, ale przede wszystkim pyszne przekąski przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, .

Na terenie Miasteczka Biegowego w Piwnicznej-Zdroju można było również zwiedzić Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. To historia pierwszych lat polskiej niepodległości, na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”.

W trakcie wydarzenia odbywał się również IV Salon Przemysłu Turystycznego, na którym praktycy, eksperci, urzędnicy państwowi oraz samorządowi dyskutowali o turystyce w szeroko rozumianym ujęciu, w trudnych czasach po pandemii przez dwa dni

Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie z Robertem Korzeniowskim, wspaniałym lekkoatletą – jedynym polskim, czterokrotnym mistrzem olimpijskim, trzykrotnym mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy, a także byłym rekordzistą świata w chodzie sportowym.

Tętniące życiem Miasteczko Biegowe 13. Festwalu Biegowego w miniony weekend bez wątpienia było sportowym, kulturalnym i rozrywkowym sercem Małopolski.

Opublikowano w ramach patronatu medialnego.