• 22 czerwca 2024 18:14

Alpakoterapia w ZOL Mediplan w Konstantynowie Łódzkim!

Alpakoterapia w ZOL Mediplan w Konstantynowie Łódzkim!

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Mediplan w Konstantynowie Łódzkim odwiedzili ostatnio kolejni wyjątkowi goście – Alpaki Cudaki, czyli Kamiś i Kropek! Zwierzęta te umiliły czas mieszkańcom ośrodka, którzy wzięli udział w alpakoterapii! 🦙Spotkanie z alpakami bardzo pozytywnie wpłynęło na sferę emocjonalną i poznawczą Mieszkańców ośrodka. Współpraca z alpakami motywowała ich do aktywności, co stanowiło działanie terapeutyczne. Alpaki wywołały u Seniorów bardzo dużo radości i uśmiechu, co z pewnością wpłynęło na nich pozytywnie.

Alpakoterapia, to dziedzina zooterapii, polegająca na współpracy terapeuty i Pacjenta z alpaką – metoda wspomagającą proces terapeutyczny. Zwierzęta te przygotowane są do pracy z człowiekiem, a niekwestionowanym ich atutem jest hipoalergiczne, niezwykle miłe w dotyku futro.

Tego dnia w ZOL Mediplan zagościła także Ambasadorka Głosu Seniora – Pani Halina Dębińska, która wraz z mieszkańcami uczestniczyła w zajęciach z alpakoterapii, dzieląc się przy tym swoją energią i uśmiechem.