• 22 czerwca 2024 17:45

Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Semper In Altum organizuje III Lubelski Festiwal Tańca TANECZNE PASJE SENIORÓW w Świdniku

maj 24, 2022 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Zapraszamy zespoły tańczących seniorów do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Stwarzamy amatorskim zespołom, grupom, solistom możliwość konfrontacji twórczości artystycznej. Ideą imprezy jest artystyczna integracja seniorów, którzy pokazują, w jaki sposób jesień życia zamienić w twórczą wiosnę.

Promujemy taniec, który zwiększa sprawność ruchową i psychiczną seniorów. Pokazujemy, że wiek nie gra roli, liczy się zaangażowanie, chęć i zapał do działania. Pokazujemy jak aktywnie mogą spędzić wolny czas seniorzy. Promujemy wspólne spędzenie czasu przez dzieci, rodziców i dziadków.

Na trzecią edycję Lubelskiego Festiwalu Tańca TANECZNE PASJE SENIORÓW przyjadą zespoły tańczących seniorów z różnych zakątków kraju; Formacja Taneczna GRACJA z UTW w Mielcu, SENIORITKI z GOK w Kłomnicach k/ Częstochowy, 2 Zespoły z Jarosławia, Zespół Taneczny STALOWIANKI ze Stalowej Woli, Grupa Taneczna FLOW z UTW Lublin, solistka z Lublina, Zespół Folklorystyczny Roztocze.

Lista nie jest jeszcze zamknięta i przyjmujemy zgłoszenia.

Festiwal jest współfinansowany przez Województwo Lubelskie.