• 23 lutego 2024 05:41

Wyjdź naprzeciw zdrowiu – Miasteczko Zdrowia 2022

maj 9, 2022 #seniorzy, #Wydarzenia

Już za niedługo Miasteczko Zdrowia będące flagową inicjatywą prospołeczną Fundacji Veritas zawita do Torunia!

12 maja na placu przed Centrum Nowe Bielany przy ul. Olsztyńskiej 8 w godzinach od 10:00 do 15:00 powstanie małe miasteczko, w którym będzie można wykonać różne badania oraz skorzystać z konsultacji medycznych. Cała inicjatywa ma na celu popularyzację profilaktyki badań i dbania o zdrowy tryb życia.

„Cykl wydarzeń w 8 miastach Polski przyciąga coraz szersze grono odbiorców, wzrasta tym samym jego zasięg i rozpoznawalność, dopisują się nowi Partnerzy. Obserwujemy, że zaczyna działać efekt skali, co dla nas jest mocnym potwierdzeniem zasadności całego przedsięwzięcia.”  – Mówi Marta Wilman z Fundacji Veritas.

Wśród wszystkich Partnerów biorących udział w Miasteczku Zdrowia w Toruniu znalazła się Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ. W ofercie tej placówki będzie można dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz sprawdzić poziom glukozy, a następnie wynik ten skonsultować z diabetologiem. Na stoisku Citomed przewidziane zostały konsultacje podologiczne, podoskop, masaże, a także doradztwo z zakresu badania piersi. Co ważne, na miejscu odbędą się także warsztaty poświęcone tematyce laktacji i karmienia piersią. Kolejną placówką medyczną jest Audica, gdzie możliwe będzie sprawdzenie drożności przewodu słuchowego oraz wykonanie przesiewowego badania słuchu. Klinika Jopa Clinic oferuje masaż leczniczy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz analizę składu ciała. VITALABO Laboratoria Medyczne przeprowadzą pomiar ciśnienia i pomiar cukru. Kolejnym partnerem jest NFZ Kujawsko – Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Na miejscu będzie można potwierdzić Profil Zaufany, kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) oraz zasięgnąć informacji w zakresie Profilaktyki 40 plus. Razem z nami będzie też Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu.

Warto zwrócić również uwagę na fakt uruchomienia tzw. Karty Zdrowia. Będzie ona rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia i upoważnia do zniżek na usługi danych placówek medycznych.

Warto zadbać o swoje zdrowie już teraz.

Serdecznie zapraszamy!
 www.fundacja-veritas.pl

Skip to content