• 25 lutego 2024 11:11

VII Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach już za nami!

kwi 15, 2022

W dniach 11-12 kwietnia 2022 roku w Mikołajkach już po raz siódmy odbył się Europejski Kongres Samorządów organizowany przez Instytut Studiów Wschodnich. W tegorocznej edycji przedstawiciele Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora wzięli udział w dwóch panelach poświęconym polityce senioralnej – w tym jednym o programie Gmina Przyjazna Seniorom!

Panel dyskusyjny na VII Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach

Panel pt. ,,Program Gmina Przyjazna Seniorom szansą rozwoju samorządów i lokalnych przedsiębiorców w obliczu pandemii” stał się miejscem do wymiany poglądów na temat polityki senioralnej w Polsce!


Nagranie z panelu dostępne jest na: https://fb.watch/ckaaFShIEb/

W panelu wzięli udział: Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora, Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz nasi Partnerzy w programie Gmina Przyjazna Seniorom: Wojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśl, Dariusz Woźniak – Skarbnik Powiatu świeckiego oraz Anita Richert – Kaźmierska – Zastępca Wójta Gminy Kolbudy. Dziękujemy wszystkim prelegentom za wnikliwe i interesujące podejście do polityki senioralnej w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom! Debata była świetną okazją do podzielenia się własnymi przemyśleniami na temat korzyści z programu, roli seniora w budowaniu społeczności, a także stała się miejscem wymiany sugestii oraz pomysłów nad możliwością poprawy sytuacji seniorów w Polsce, jak również seniorów z Ukrainy! 🇺🇦

Drugiego dnia Kongresu – 12 kwietnia odbył się kolejny panel o tematyce senioralnej, tym razem moderowany przez naszego Koordynatora Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Dariusza Mroza. Panel nosił nazwę ,,Starzejące się społeczeństwo i aktywizacja seniorów”!

W debacie wzięli udział: Urszula Chudak – Przewodnicząca, Lubuska Społeczna Rada Seniorów, Filip Kaczyński – Poseł, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wiesława Rybicka-Bogusz – Koordynator, Kobiety w Centrum


Debatę można obejrzeć pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/GlosSeniora/videos/400986078136562


Dziękujemy organizatorom Europejskiego Kongresu Samorządów – Fundacji Instytut Studiów Wschodnich za współpracę!

W trakcie Kongresu został zaprezentowany Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2021 – daje on konkretne instrumenty do oceny funkcjonowania każdej, nawet najmniejszej lokalnej władzy oraz nakreśla przejrzysty obraz gospodarki naszego kraju wychodząc od jej podstaw.

Ranking przygotowała Katedra Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, co daje gwarancję jego wysokiego poziomu merytorycznego.

Ranking dostępny jest na:
https://www.forum-ekonomiczne.pl/ranking-finansowy-samorzadu-terytorialnego-w-polsce-2021/

Fot. Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Głos Seniora

Skip to content