• 29 maja 2024 14:37

Noc Kin Studyjnych w Kinie Sfinks

kwi 7, 2022

9 kwietnia 2022 r., godz. 13:00-20:00.
Kino Sfinks, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny.

Kino Studyjne Sfinks zaprasza na 3. Noc Kin Studyjnych. W programie pokazy filmów: „Sami bez mamy”, „Tylko wiatr”, „Więzi”, „Chungking Express”.

13:00 — DKF „Kropka” dla dzieci: „Sami bez mamy” (1 godz. 34 min.)

Komedia, reż. A.Genovesi, Włochy 2019, 8+, z polskimi napisami.

Wyst.: Matteo Castelluci, Valentina Lodovini, Fabio De Luigi.

Pełna szalonego humoru komedia, którą pokochała włoska widownia. Carlo i Julia to małżeństwo z trójką dzieci. Carlo jest skoncentrowanym na pracy wiecznie nieobecnym tatą, natomiast Julia oddała się całkowicie wychowaniu dzieci. Pewnego dnia, wyczerpana codziennymi obowiązkami oznajmia rodzinie, że wybiera się na dziesięciodniowe wakacje. Życie zapracowanego Carlo obraca się o 180 stopni. Z dnia na dzień przejmuje obowiązki żony, o których często nawet nie miał pojęcia. On i jego dzieci nawet nie wyobrażają sobie, ile katastrof i szalonych przygód pociągnie za sobą nieobecność tytułowej mamy.

Po projekcji zapraszamy dzieci do rozmowy!

17:00 — „Więzi” i ‘Tylko wiatr”

Pokaz filmów dokumentalnych Zofii Kowalewskiej

Więzi, 2016 (18 min.)

Zofia Kowalewska uczyniła bohaterami „Więzi” swoich dziadków, którzy są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie uroczystego jubileuszu ich związku. Ten zabawny, wzruszający i pełen czułości film znalazł się na oscarowej shortliście, zdobył też wiele nagród, m.in. Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Tylko wiatr, 2021 (58 min.)

Reżyserka ze swoim 92-letnim dziadkiem, bohaterem „Więzi”, wyrusza w liczącą 5000 km  podróż do odległej wioski w Kazachstanie. Dla Zdzisława jest to powrót do miejsca, gdzie jako nastolatek został zesłany przez Sowietów. Wnuczka chce go wesprzeć w trudnej wyprawie, a jednocześnie odkrywa, co kryło się za opowieściami znanymi z dzieciństwa. Film otrzymał m.in. Nagrodę Jury Młodych Krytyków na Festiwalu Mediów.

Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Krzysztofa Ridana, realizatora dźwięku, zrobionych w Kazachstanie podczas zdjęć do filmu.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z autorem.

20:00 — „Chungking Express” (1 godz. 42 min.)

Dramat, reż. Wong Kar Wai, Hongkong 1994.

Wyst: Brigitte Lin, Tony Chiu-Wai Leung, Faye Wong, Takeshi Kaneshiro.

Słynny film Wong Kar Waia, który szturmem podbił publiczność na całym świecie, to jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90. Jego neonowo-chropowata stylistyka stała się punktem odniesienia dla całego pokolenia twórców ze wszystkich stron świata. Ta urzekająca i zagadkowa historia o samotności i mijaniu się w tłumie opowiada dwie przewrotnie historie o niemożliwych spotkaniach. Policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 633, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa…

Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Partner: Krakowskie Noce.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel: 12 644 27 65 w. 32
www.kinosfinks.pl
sfinks@okn.edu.pl 

Skip to content