• 21 czerwca 2024 00:51

Otwarta Pracownia Papiernicza

mar 12, 2022 #Wydarzenia

Otwarta Pracownia Papiernicza to cykl warsztatów dla starszej młodzieży oraz dorosłych o charakterze wydawniczym, mającym na celu realizację własnej publikacji w formie artbooka. Zapraszamy na spotkania 16 oraz 23 marca w godz. 18:00-19:30 do ARTzony Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 4).

Na warsztatach będziemy pracować z konkretnymi zagadnieniami z zakresu papiernictwa, grafiki, podstaw introligatorstwa, projektu publikacji. Naszą główna ideą będzie self-publishing, idea DIY (Do It Yourselfe) oraz kultura wydawania zinów. Na podstawie zdobywanej wiedzy i umiejętności praktycznych, każda osoba będzie miała możliwość zrealizowania własnego pomysłu wydawniczego. Efektem pracy będzie stworzenie oryginalnego, unikatowego egzemplarza książki artystycznej według własnego projektu.

Praca warsztatowa będzie opierała się na eksperymentach, pracy z wyobraźnią, kreatywnym podejściu do praktykowania wybranych technik i zagadnień. Będziemy sięgać do rysunkowych gier surrealistycznych oraz dziecięcych zabaw rysunkowych. W trakcie pracy nie będziemy skupiać się na ,,ładnym” efekcie finalnym, ale na eksperymentowaniu, popełnianiu błędów i nadawaniu im nowych znaczeń, kreowaniu formy, doświadczaniu medium jakim jest papier. A wszystko to będzie się działo w poszanowaniu wyobraźni twórczej każdego uczestnika, w pogodnej i przyjaznej atmosferze, bez sztucznych napięć artystycznych.

Finalizacją działań Otwartej Pracowni Papierniczej będzie wystawa prezentująca stworzone artbooki oraz proces twórczy jaki jej towarzyszył.

Wstęp: 20 zł / warsztat. Obowiązuje limit miejsc. Zapisy poprzez kontakt na adres: a.pieta-jadczak@okn.edu.pl

Szczegółowe informacje:”
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN