• 28 listopada 2024 23:41

Otwarte sesje i wykłady podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Jak korzystać z wizyt u doktora Google’a, fakty i mity o grypie, a także znaczenie zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom – to wybrane z tematów otwartych sesji i wykładów zaplanowanych podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. O tym, jak radzić sobie z różnymi problemami zdrowotnymi, w drugi dzień wydarzenia (6 marca br.), w salach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach mówić będą znakomici specjaliści, m.in. ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ideą przewodnią Kongresu Wyzwań Zdrowotnych – zgodnie z jego nazwą – są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach. W dniach 5-6 marca 2020 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się eksperci reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

W drugi dzień Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, 6 marca 2020 r., oprócz sesji dla osób profesjonalnie związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia, odbędzie się cykl paneli i wykładów otwartych dla pacjentów i mieszkańców regionu zainteresowanych tematyką zdrowotną.

Od pierwszej edycji wydarzenia stwarzamy wszystkim chętnym okazję do wysłuchania znakomitych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny. Warto z niej skorzystać i 6 marca przyjść do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wstęp na bezpłatne wykłady nie wymaga rejestracji. Otwarte dla publiczności sesje trwać będą od godz. 15.15 do 16.45 – zaprasza Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia. – Poprowadzą je specjaliści, lekarze, eksperci w dziedzinie medycyny, m.in. ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – dodaje.

Uczestnicy wykładów otwartych Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2020 dowiedzą się m.in.: jak mądrze i bezpiecznie korzystać z porad w Internecie, jakie są przyczyny ciągłego przemęczenia, poznają fakty i mity o grypie, profilaktykę wybranych chorób, wpływ aktywności sportowej na zdrowie i dowiedzą się czy warto stosować suplementy. Odbędzie się także Spotkanie Medyczne im. Krystyny Bochenek. Jego 271 edycja poświęcona będzie tematowi „Zdrowa kobieta, zdrowe związki”, o którym z dr Beatą Wróbel, ginekologiem, położnikiem i seksuolog rozmawiać będą Anna Sojka, dziennikarka Radia Katowice i Agata Pustułka, dziennikarka Dziennika Zachodniego.

Wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami sesji otwartych podzielą się także m.in.: Elżbieta Banaś, dietetyk z Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka; dr hab. Monika Bąk-Sosnowska, kierownik Zakładu Psychologii w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Mariola Czajkowska, kierownik Zakładu Propedeutyki Położnictwa w Katedrze Zdrowia Kobiety SUM w Katowicach; prof. Agnieszka Drosdzol-Cop, kierownik Zakładu Patologii Ciąży w Katedrze Zdrowia Kobiety, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; prof. Małgorzata Janas-Kozik, kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; dr Łukasz Kołtowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Marek Krzystanek, kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Czesław Marcisz, kierownik Zakładu Gerontologii i Pielęgniarstwa Geriatrycznego w Katedrze Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Szczegółowe informacje o wykładach i sesjach otwartych dostępne są na stronie: www.hccongress.pl/2020/pl/wyklady-otwarte-6-marca-2020/244/

Wstęp na bezpłatne wykłady nie wymaga rejestracji.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Więcej o Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i wydarzeniach towarzyszących: www.hccongress.pl

Skip to content