Dama 2018

Dama 2018 – wyjątkowe święto pięknych i stylowych!

Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna, magazyn WHY Story oraz Leśne Spa w Krakowie, to główni organizatorzy programu DAMA 2018. Celem nadrzędnym tego dwudniowego wydarzenia była integracja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń i myśli, ale także, a być może przede wszystkim – dobra zabawa w miłym towarzystwie.

Nasze Damy to Panie w wieku około-emerytalnym, ale często działające zawodowo i społecznie. Chętnie dzielą się swoją wiedzą i przeżyciami z młodszymi pokoleniami oraz wpływają inspirująco na młodsze osoby.

Program wystartował już w piątek 8 czerwca – wydarzenie rozpoczęło się od powitania uczestniczek przez Annę Stokłosę. Ten dzień był przeznaczony na integrację Dam oraz zwiedzanie hotelu Leśne Spa. Dzięki uprzejmości Bożeny Tymińskiej Panie mogły uraczyć się mołdawskim winem z Teraklii, a także skorzystać z zabiegów kosmetycznych oferowanych przez hotelowe spa. Ważny punkt tego dnia to próba generalna przejścia po czerwonym dywanie pod okiem Beaty Twardowskiej, prezes Fundacji Śląskie Anioły.

Sobota (9.06), czyli dzień wielkiego finału Programu, zaczął się już wczesnym rankiem od stylizacji Dam. O fryzury naszych uczestniczek zadbały oddziały firmy Trendy Hair, w tym Victoria Day Spa, natomiast makijażem zajęły się stylistki Mary Kay. Nie zabrakło też czasu na chwilę wytchnienia przy aromatycznej kawie dzięki Zofii Drohomireckiej i jej Pożegnaniu z Afryką.

Po zjawieniu się reszty gości, nastąpiły pierwsze dyskusje i debaty Dam. Panie starały się znaleźć odpowiedzi na pytania o m.in. solidarność kobiet czy współpracę międzypokoleniową. Wtedy też mieliśmy szansę poznać bliżej nasze bohaterki – czym się interesują, z czego są dumne, jakim wyzwaniom musiały stawić czoła oraz o czym marzą.

W debacie udział wzięły: dr Lidia Beauvale (Kraków), Jolanta Dostal (Częstochowa), Krystyna Fryga (Gliwice), Regina Gierez (Zabrze), Halina Hajduga (Zabrze), Kazimiera Hubala (Konstancin), Iwona Hudowicz(Gliwice), Anna Kaźmierczak (Zabrze), Zyta Kocot (Sosnowiec), Ewa Krawczyk (Warszawa),Grażyna Krzeszewska (Miasteczko Krajeńskie), Maria Marczyk (Kraków), Irena Murzyńska(Zabrze), Maria Piekorz (Myslowice/Bukowno), Krystyna Pluta (Gliwice), Teresa Stokłosa(Kraków), Stefania Stręgiel (Jaworzno), Grażyna Koniecka (Katowice), Teresa Wilińska (Warszawa), Maria Kania (Bębło k Krakowa).

Po gorących dyskusjach na Panie czekał punkt kulminacyjny wydarzenia: przejście po czerwonym dywanie w kreacjach marek Off the Grid (Sylwia Gierez-Dobiczek) oraz furelle (Izabella Jałowiecka). Niedługo potem jury w składzie: Anna Stokłosa(Hotel City SM, Leśne Spa), Aneta Mrówka (Betamed), Alicja Wojciechowska (Alles), – Beata Twardowska (Fundacja Śląskie Anioły), Sylwia Gierez-Dobiczek (Off-the Grid), Elżbieta Skowroń (Rezydencja Seniora Erania), Katarzyna Grewińska (Fundacja Strefa Działania), Agnieszka Myślak (Mary Kay), Monika Kosieniak (the Secret Soap Store), Sławomira Puchała (Victoria Day Spa/Trendy Hair), Beata Sekuła (Magazyn WHY Story), Małgorzata Włodarczyk (wójt Miasteczka Krajeńskiego), Ernest Pluta(biuro turystyczne Zatur), Łukasz Salwarowski (Głos Seniora oraz Stowarzyszenie MANKO) ogłosiło wyniki konkursu, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.

Warto zaznaczyć, iż przez cały dzień finału można było się zapoznać z firmami i instytucjami, których działalność dedykowana jest seniorom, w tym z firmą BetaMed czy magazynem Głos Seniora, a certyfikowany coach Barbara Dolata przeprowadziła specjalne szkolenie.

Nasze Damy zostały nagrodzone w kategoriach:

 • Super – Damą została… Krystyna Pluta z Gliwic, członkini Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna, szefowa Działu Komisji do spraw Srebrnej Generacji.
 • Damą Klasyki… dr Lidia Beauvale z Krakowa,
 • Damą Przedsiębiorczości… Jolanta Dostal z Częstochowy,
 • Damą – Globtroterką… Krystyna Fryga z Gliwic,
 • Damą Efektywnego Zarządzania Regina Gierez z Zabrza,
 • Damą Zdobywania Szczytów… Halina Hajduga z Zabrza,
 • Damą Wytrwałości… Kazimiera Hubala z Konstancina,
 • Damą – Trendy… Iwona Hudowicz z Zabrza,
 • Damą – Artystyczną Duszą…. Maria Kania z Bębła koło Krakowa,
 • Damą Gracji… Anna Kaźmierczak z Zabrza,
 • Damą Wyzwań… Zyta Kocot z Sosnowca,
 • Damą Opiekuńczości… Grażyna Koniecka z Katowic,
 • Damą Skuteczności… Ewa Krawczyk z Warszawy,
 • Damą Organizacji… Grażyna Krzeszewska z Miasteczka Krajeńskiego,
 • Damą ds. Zadań Specjalnych  Maria Marczyk z Krakowa,
 • Damą Elegnacji… Irena Murzyńska z Zabrza,
 • Damą Odwagi… Maria Piekorz z Mysłowic,
 • Damą Wrażliwości... Teresa Stokłosa z Krakowa,
 • Damą Witalności… Stefania Stręgiel z Jaworzna,
 • Damą Szyku… Teresa Wilińska z Warszawy.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna, WHY Media Group  wraz z redakcją WHY Story oraz Leśne SPA, pragną serdecznie podziękować przede wszystkim naszym cudownym Damom za aktywny udział w wydarzeniu i niesłabnący mimo wieku urok. Dziękujemy również gościom, partnerom, sponsorom oraz mediom.

Źródło tekstu: http://whystory.pl/dama-byc-ach-dama-byc-program-dla-seniorek-dama-2018-juz-za-nami/.